Strona główna Siatkówka PlusLiga PL: Cuprum Lubin w osłabieniu! Masahiro Yanagida musi wrócić do Japonii!

PL: Cuprum Lubin w osłabieniu! Masahiro Yanagida musi wrócić do Japonii!

0
fot: Aleksandra Kabała
Zagraniczna gwiazda Cuprum Lubin, Masahiro Yanagida doznał kontuzji. Uraz jest na tyle poważny, że przyjmujący musi wrócić do Japonii.
Przyjmującego zabrakło już na meczu z PGE Skrą Bełchatów i MKS-em Będzin. Yanagida był kluczową postacią zespołu zbudowanego przez Marcelo Fronckowiaka. Japończyk zdobył 162 punkty w 17 meczach PlusLigi. O całej sytuacji możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Miedziowych.
“Podczas treningu Masahiro Yanagida doznał urazu skręcenia lewego stawu skokowego. Przyjmujący trafił pod opiekę fizjoterapeutyczną, a w trakcie prowadzonej diagnostyki okazało się, że zostało zerwane więzadło strzałkowo-skokowe z pęknięciem kostki przyśrodkowej. Z uwagi na występy zawodnika w drużynie narodowej Klub skontaktował się również ze sztabem szkoleniowym Kadry Narodowej Japonii.” – czytamy – “Mając na uwadze szybki powrót do zdrowia Masahiro Yanagidy klub Cuprum Lubin SA przychylił się do prośby Federacji Japońskiej oraz samego zawodnika wyrażając zgodę na to, by dalsze leczenie oraz okres rekonwalescencji przebiegały w Japonii, gdzie Masahiro wyruszy niezwłocznie po załatwieniu wszystkich formalności.”
Japończyka zastąpi zakontraktowany w styczniu zawodnik z Australii, Luke Smith. Ponadto w zespole na pozycji przyjmującego występują Igor Grobelny, Jakub Wachnik i Filip Biegun.
Źródło: informacja prasowa Cuprum Lubin

Komentarze