PL: Jastrzębianie już w półfinale, Skra nie obroni tytułu!

30 mar 2019, 16:24

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym podopieczni trenera Roberto Santillego pewnie wygrali na terenie rywala 3:0 i tym samym to oni będą przeciwnikiem Onico Warszawa w półfinale. Bełchatowska Skra nie tylko nie obroni tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, ale pozostanie jej jedynie walka o 5. miejsce w PlusLidze.

Drugie starcie pomiędzy tymi ekipami zdecydowanie skuteczniej rozpoczęli goście (3:7). Gospodarze już w pierwszej partii mieli ogromne kłopoty z przyjęciem zagrywki. Sprytnie wykorzystywali to rywale z Jastrzębia i dość szybko budowali przewagę (11:16). Mistrzowie Polski ku niezadowoleniu kibiców na hali nie poprawiali swojej gry i wyraźnie widać było, że dziś kompletnie nie walczą o przedłużenie szans. Przyjezdni utrzymali wysoki poziom do końca seta i pewnie go zakończyli po skutecznym ataku Fromma (20:25).

Początek drugiej partii był dość wyrównany (4:5). Jednak po kilku akcjach to przyjezdni przejęli inicjatywę i zaczęli “górować” nad gospodarzami (7:11). Bełchatowianie jakby kompletnie przestali już wierzyć i oddali całkiem pole do popisu rywalom z Jastrzębia. Goście wykorzystywali każdy moment i grali prawie perfekcyjnie (13:17). Mimo że kibice w hali liczyli na zryw ich ulubieńców, wyraźnie dziś nie byli w formie do żadnej walki. W decydujących fragmentach odsłony jastrzębianie zademonstrowali świetną postawę i szybko zakończyli także i tego seta (15:25).

Trzeci set rozpoczął się bardzo podobnie do poprzedniej partii (5:5, 8:8). W pewnym momencie Mistrzowie Polski uzyskali dwa oczka przewagi (13:11). Goście natychmiast ruszyli do walki i doprowadzili najpierw do wyrównania, a chwile potem objęli znów prowadzenie (17:18). Końcówka partii znów należała do ekipy z Jastrzębia. Podopieczni trenera Santiliego pokazali świetną posatwę i okazali się lepsi od aktualnych jeszcze Mistrzów Polski (21:25). Spotkanie pewnym atakiem zakończył Dawid Konarski.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 15:25, 21:25)

MVP: Grzegorz Kosok

PGE Skra Bełchatów: Droszyński, Wlazły, Filipek, Teppan,Węgrzyn, Kłos, Kochanowski, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Szalpuk, Rodriguez, Łomacz, Orczyk, Antosiewicz

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Czyrniański, Kosok, Bucki, Konarski, Lyneel, Gunia, Kampa, Turski, Szwed, Turski, Wolański, Hain, Ferens. Popiwczak,