PL: Jastrzębianie zwyciężają w Olsztynie!

18 lis 2018, 17:11

W meczu 8 kolejki PlusLigii w hali Urania miejscowy Indykpol AZS Olsztyn podejmował ekipę Jastrzębskiego Węgla. Goście wygrali pewnie w czterech odsłonach i zgarnęli pełną pulę punktów.

Spotkanie minimalnie lepiej rozpoczęli przyjezdni (7:9). Gospodarze szybko ruszyli do walki i doprowadzili do remisu (10:10). Goście po kilku minutach wrócili do skutecznej gry i znów odzyskali przewagę (14:16). Do końca premierowej odsłony jastrzębianie nie oddali prowadzenia i wygrali zdecydowanie z miejscowymi.

W drugą partię zdecydowanie skuteczniej weszli gospodarze (6:2). Goście tym razem szybko się przebudzili i doprowadzili do wyrównania stanu gry (7:7). Tu gra gospodarzy się chwilowo załamała i goście zaczęli “górować” (8:12). W końcówce partii miejscowi znów przypomnieli sobie swoją grę sprzed kilku chwil i znów na tablicy wyników mieliśmy remis (21:21). Gra w decydujących fragmentach była niezwykle ciekawa. Z tej walki zwycięsko wyszli gości i to oni objęli prowadzenie w całym spotkaniu.

Trzeci set otworzyli lepiej miejscowi (8:5). Przewaga gospodarzy zwiększała się (11:6), ale to nie przeszkodziło gościom “odrodzić” się. Jastrzębianie ruszyli do walki i po kilku chwilach znów mieliśmy remis (16:16). W końcowych fragmentach to jednak gospodarze przejęli inicjatywę i uzyskali trzy punkty zaliczki (21:18). Do końca partii gospodarze nie oddali punktów gościom i zwyciężyli (25:21) i przedłużyli swoje szansy w meczu.

W czwartą partię skuteczniej weszli goście (5:8). Set miał dość jednostronny przebieg. Gospodarze mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, przez co przyjezdni odskoczyli już na 8 punktów (9:17). Grę w tym secie zakończył skutecznym atakiem Dawid Konarski. Przyjezdni ani na chwilę nie stracili kontroli i pewnie wygrali cały mecz w czterech odsłonach.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 25:27, 25:21, 14:25)

MVP: Julien Lyneel

Indykpol AZS Olsztyn: Fromm, Czyrniański, Kosok, Bucki, Konarski, Lyneel, Gunia, Kampa, Turski, Salvador Hidalgo, Wolański, Hain, Szwed, Popiwczak,

Jastrzębski Węgiel: Kańczok, Hadrava, Lux, Zniszczoł, Andringa, Kapelus, Kalinin, Pietraszko, Gil, Woicki, Warda, Urbanowicz, Maluchnik, Poręba, Sokołowski , Żurek,