PL: Jastrzębski zwycięża w trzech odsłonach!

10 lis 2018, 16:28

Jastrzębski Węgiel w ramach 7 kolejki siatkarskiej PlusLigii pokonał bez większych przeszkód ekipę z Gdańska. Gospodarze byli wyraźnie lepszą ekipą i triumfowali 3:0.

Spotkanie z wysokiego “C” rozpoczęli gospodarze. Już na początku uzyskali wysoka przewagę nad rywalami z Gdańska (10:3). Przyjezdni nie poddali się tak łatwo i ruszyli do gry. Podopieczni trenera Anastasiego punkt po punkcie odrabiali wysoką stratę (12:10). Miejscowi nie dali się dogonić i znów odskoczyli na kilka oczek (22:18). Do końca seta goście nie odbudowali swojej gry i przegrali pierwszą odsłonę (25:22).

Druga odsłona na początku była dość wyrównana. Żadna z ekip nie mogła wyjść na większe prowadzenie (5:6). Po błędzie Muzaja i udanej kiwce Fromma gospodarze odskoczyli na trzy oczka (13:10). Od tego momentu gra przyjezdnych się załamała. Z minuty na minutę była widać większą przewagę gospodarzy (18:13). Goście kompletnie nie radzili sobie w ataku i mieli słabe przyjęcie zagrywki, popełniali więcej błędów własnych. Jastrzębianie skutecznie to wykorzystali i zwyciężyli także i w drugim secie (25:16).

W trzeciej partii na początku obie ekipy walczy punkt za punkt (3:3, 5:5). Po ataku Lyneela i zablokowaniu Jakubiszaka gospodarze odskoczyli na cztery oczka (12:8). Przyjezdni próbowali walczyć, ale nie mieli zbyt wiele argumentów. Miejscowi wykorzystali swoje wszystkie akcje, grali skutecznie w ataku i górowali nad ekipą z Gdańska (21:15). Przyjezdni nie zdołali się podnieść i wyraźnie przegrali także i trzecią odsłonę (25:18).

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)

MVP: Dawid Konarski

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Czyrniański, Kosok, Bucki, Konarski, Lyneel, Gunia, Kampa, Turski, Błażej, Oliva, Wolański, Hain, Popiwczak

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Janusz, Jakubiszak, Hebda, Niemiec, Mijailović, Muzaj, Schott, Mordyl, Kozłowski, Sasak, Olenderek