PL: Kolejny triumf wicemistrzów Polski!

28 paź 2018, 19:23

W hali w Kędzierzynie Koźlu obserwowaliśmy starcie wicemistrzów Polski z 3 ekipą poprzedniego sezonu. Gospodarze nie dali szans rywalom i zwyciężyli w trzech odsłonach.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ekipa wicemistrzów Polski (9:7). Goście nie poprzestawali w gonitwie i w pewnym momencie doprowadzili do remisu (16:16). Od tego momentu gra przyjezdnych zacięła się. Gospodarze wykorzystywali swoje atuty i pewnie zwyciężyli w premierowej odsłonie (25:21).

Drugi set od wysokiego ,,C” rozpoczęli gospodarze (5:1). Goście nie zamierzali odpuszczać i po kilku minutach wrócili do wyrównanej walki (10:10). Po dwóch błędach własnych gości to znów dwa oczka do przodu byli dzisiejsi gospodarze (15:13). Podopieczni trenera Anastasiego doprowadzili do zaciętej końcówki. Mieli swoje szansę, ale w tych decydujących fragmentach skuteczniej zagrali gospodarze. Ekipa ZAKSY zwyciężyła w drugiej partii i objęła prowadzenie 2:0.

Trzecia partia na początku była dość wyrównana (3:3, 6:6). Po zablokowaniu Hebdy i skutecznej zagrywce Kaczmarka gospodarze odskoczyli na trzy oczka (10:7). Wicemistrzowie Polski nie popełniali zbyt wiele błędów własnych, kończyli swoje akcje i utrzymywali dość pewne prowadzenie (15:12). Końcówka odsłony była zacięta. Goście walczyli o przedłużenie swoich szans w meczu (22:22). To się Im nie udało. Ostatnią akcje meczu zakończył Sam Deroo.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)

MVP: Łukasz Kaczmarek

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Kaczmarek, Stępień, Toniutti, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Koppers, R. Szymura, Deroo, Kalembka, Sacharewicz, Zatorski

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Janusz, Jakubiszak, Hebda, Niemiec, Mijailović, Muzaj, Schott, Mordyl, Kozłowski, Sasak,  Olenderek