PL: Komplet punktów mistrzów Polski!

17 lis 2018, 16:26

W meczu 8 kolejki siatkarskiej PlusLigi mistrz Polski PGE Skra Bełchatów podejmowała ekipę Onico Warszawy. Mistrzowie Polski od początku byli lepszą ekipą i triumfowali w trzech odsłonach.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki obu ekip. Pierwsi na trzy oczka “odskoczyli” bełchatowianie (8:5). Od razu o czas poprosił trener Antiga.To nie wiele pomogło, warszawianie wyraźnie byli mniej skuteczni niż miejscowi. Bełchatowianie utrzymywali równą grę i pewnie prowadzili nad rywalami (16:11). Set powoli zmierzał do końca, sytuacja właściwie nie zmieniała się od początku partii. Miejscowi zakończyli pierwszą odsłonę skutecznym blokiem (25:21).

Drugi set z wysokiego “C” rozpoczęli gospodarze (5:1). Już na początku o czas poprosił trener gości. Przyjezdni nie spoczęli na laurach, podjęli walkę i zmniejszyli znacznie straty (13:12). Bełchatowianie szybko wrócili do swojej gry i odbudowali przewagę (20:16). Goście próbowali jeszcze wrócić do gry, ale gospodarze na to nie pozwolili. Pewnie zakończyli kolejnego seta i objęli prowadzenie w całym meczu.

W trzecią partię zdecydowanie lepiej weszli miejscowi (7:4). Gospodarze “rozkręcali” się z minuty na minutę i powiększali przewagę (11:5). Goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i wyraźnie nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającym gospodarzom. Bełchatowianie wypracowali pewną zaliczkę (21:16) i zmierzali do zwycięstwa w całym spotkaniu. Mecz zakończył skutecznym atakiem Szalpuk. Gospodarze więc w trzech partiach pokonali gości.

PGE Skra Bełchatów – Onico Warszawa 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

MVP: Milad Ebadipour

PGE Skra Bełchatów: Droszyński, Wlazły, Teppan, Węgrzyn, Filipek, Kłos, Kochanowski, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Szalpuk, Antosiewicz, Łomacz, Orczyk, Piechocki

Onico Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Buczek, Brizard, Łukasik, Wrona, Wiese, Vigrass, Vernon – Evans, Janikowski, Nowakowski J., Araujo Rodrigues, Jaglarski,