PL: Niespodzianka w Zawierciu, Skra przegrywa!

24 lis 2018, 19:49

Przygotowujący się do gry w Klubowych Mistrzostwach Świata, bełchatowianie w ramach 9 kolejki siatkarskiej PlusLigii rozgrywali spotkanie z ekipą Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Gospodarze zwyciężyli w spotkaniu w czterech odsłonach, grając zdecydowanie skuteczniej od gości.

Spotkanie w hali w Zawierciu lepiej rozpoczęli gospodarze (7:4). Z minuty na minutę gra miejscowych nakręcała się, a aktualni mistrzowie Polski zupełnie nie mogli się odnaleźć (15:9). Goście nie odbudowali swojej gry i musieli pogodzić się z przegraną w premierowej odsłonie (25:20).

Drugą partię z wysokiego “C” rozpoczęli miejscowi (6:1). Trudno było uwierzyć w to co widzieliśmy na boisku, ale goście zupełnie mogli znaleźć właściwego rytmu gry. Przewaga gospodarzy wzrastała (14:7). Widać było wyraźnie, że gospodarze dominują i pewnie zmierzają do triumfu także i w tym secie (20:14). Ostatni punkt dla miejscowych zdobył Bociek. Zawiercianie objęli pewne prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Początek kolejnego seta był dość wyrównany. Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (6:4). To jednak nie uśpiło gości, mistrzowie Polski ruszyli do walki i zaczęli skutecznie odrabiać straty (8:8). Chwilę później to bełchatowianie przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie (11:14). To jednak nie był koniec walki. Zawiercianie w końcówce wyrównali wynik (23:23) i doprowadzili do emocjonującej końcówki. Z tej walki zwycięsko wyszli ostatecznie goście. Ostatni punkt dla ekipy z Bełchatowa zdobył Milad Ebadipour (25:27).

W czwarta partię minimalnie lepiej weszli gospodarze (5:3). Goście znów poderwali się do walki i po kilku chwilach to oni wyszli na prowadzenie (12:14). Ten fakt nie uśpił gospodarzy. Zawiercianie ruszyli do skutecznej gry i wyrównali stan seta (16:16). Końcówka odsłony należała zdecydowanie do ekipy miejscowych. Gospodarze pewnym atakiem ze skrzydła Semeniuka zakończyli to spotkanie (25:21) i mogli zapisać na swoim punkcie trzy oczka.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:20, 25:27, 25:21)

MVP: Marcin Waliński

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Waliński, Dosanjh, Swodczyk, Rejno, Żuk, Malinowski, Gawryszewski, Kania, Bociek, Semaniuk, Masny, Koga.

PGE Skra Bełchatów: Droszyński, Wlazły, Teppan, Kłos, Kochanowski, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Szalpuk, Rodriguez, Łomacz, Orczyk, Milczarek, Piechocki.