PL: ONICO kończy fazę zasadniczą zwycięstwem

Aktualizacja: 21 mar 2019, 12:12
20 mar 2019, 22:03

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej zespół ONICO Warszawa podjął przez swoją publicznością Chemik Bydgoszcz.

Pierwszy punkt spotkania zdobył dla ONICO Bartosz Kurek (1:0). Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie po punktowej zagrywce Nikołaja Pencheva (3:1). Drużyna z Warszawy powiększyła swoją przewagę dokładając do dorobku punktowego kolejnego asa w wykonaniu Bartosza Kwolka (8:4). Gospodarze cały czas kontrolowali tę partię meczu i nie pozwalali zmniejszyć dystansu punktowego (15:9, 17:9). Wchodząc w decydującą partię seta, podopieczni Stephana Antigi mieli już dziewięć punktów przewagi (21:12)! Zwycięstwo w tej partii przypieczętował punktowy blok gospodarzy (25:13).

Druga partia zaczęła się bardzo równo (3:3). Tym razem to ekipa z Bydgoszczy wyszła na prowadzenie po długiej wymianie, którą zakończył Bartłomiej Lipiński (4:6). Do wyniku asa dołożył Nikola Kovacević (4:7). Gospodarze jednak szybko zaczęli gonić wynik i po zagrywce Pencheva było już 8:9. Goście, zmiażdżeni w poprzednim secie, nie pozwolili na powtórkę i utrzymywali równy poziom gry (12:12, 14:14). Ekipa z Warszawy nie pozwoliła o sobie zapomnieć i szybko wyszła na duże prowadzenie (20:16). Końcówka seta była nerwowa (22:21) lecz ostatecznie drugi set padł łupem ONICO (25:22).

W trzeciej partii szybko na prowadzenie wyszła drużyna z Bydgoszczy (1:3). Równie szybko gospodarze wyrównali wynik stawiając punktowy blok (6:6) i do stanu 11:11 gra toczyła się punkt za punkt. Dwa oczka przewagi dał ONICO atak Piotra Łukasika (13:11). Rozpędzona warszawska ekipa ponownie przejęła kontrolę nad setem (18:15, 19:16). W decydującej części gospodarze dołożyli szczelny blok i na tablicy pojawił się wynik 20:16. Pewny atak Łukasika pozwolił zbudować aż pięciopunktową przewagę (23:18)! Kropkę nad “i” postawił Jakub Kowalczyk (25:20).

ONICO Warszawa:Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:13, 25:22, 25:20)

MVP: Konrad Buczek

ONICO Warszawa: Kwolek, Buczek, Wrona, Vigraas, Kurek, Wojtaszek,  Penczew

Chemik Bydgoszcz: Lipiński,  Kovacević, Szalacha, Siwicki, Filipiak, Kowalski, Karakuła