PL: Pewne zwycięstwo siatkarzy z Warszawy!

2 mar 2019, 20:57

W ramach 23. kolejki PlusLigi drużyna ONICO Warszawa zmierzyła się z Treflem Gdańsk. Mimo, że domowy mecz ONICO rozegrał się w Łodzi, ekipa ze stolicy mogła liczyć na doping swoich kibiców. Świetnie dysponowani podopieczni Stephana Antigi pewnie wygrali całe spotkanie bez straty seta.

Pierwsza partia rozpoczęła się lepiej dla drużyny z Warszawy (2:0).  Trefl szybko wyrównał wynik (2:2, 3:3) ale to ONICO znowu odskoczyło na dwa „oczka” po efektowym ataku Bartosza Kwolka z drugiej linii (5:3). Podopieczni Stephana Antigi od początku kontrolowali sytuację na boisku utrzymując trzypunktowe prowadzenie (10:7, 12:9). Do dorobku punktowego gospodarzy punkt bezpośrednio z zagrywki dołożył Graham Vigrass (13:9). Przez cały czas siatkarze ONICO utrzymywali duży dystans punktowy, a po ataku Bartosza Kurka z piłki przechodzącej było to już siedem punktów przewagi (21:14). Pierwszą partię pewnie zakończył Andrzej Wrona atakiem ze środka (25:19).

W drugiej partii to gdańszczanie wyszli na prowadzenie (1:3, 2:4). Przyjezdni zbudowali już trzypunktową przewagę stawiając potrójny blok na Piotrze Łukasiku (2:5), jednak gospodarze bardzo szybko nadrobili straty (6:6) a następie wyszli na prowadzenie po pojedynczym bloku Antoine’a Brizarda (8:6). Dodatkowe oczko przewagi dołożył Bartosz Kwolek zdobywając punkt z zagrywki (12:9). Ponownie drużyna z Warszawy objęła pełną kontrolę nad drugą partią spotkania (15:11). Wchodząc w decydującą część seta, Bartosz Kwolek zafundował rywalom asa serwisowego (21:16), potem swój punkt z zagrywki dołożył Vigrass (24:17). Set zakończył się autowym atakiem Macieja Muzaja (25:17).

Rozpędzona drużyna z Warszawy dobrze rozpoczęła trzecią część spotkania (3:1). Gdańszczanie szybko złapali kontakt punktowy (6:5), jednak gospodarze ponownie „odskoczyli” a kiwka Kwolka dała ONICO wynik 8:5. Gdańskie Lwy goniły rywali (12:11), ale siatkarze ONICO nie dawali gościom złudzeń perfekcyjnie kończąc akcje po swojej stronie (15:12). Podobnie jak w poprzednim secie, w decydującą część tej partii drużyny weszły z różnicą czterech punktów (20:16), a z pola zagrywki dwa „oczka” dorzucił Bartosz Kurek (22:7, 23:17). Ostatnia partia tego spotkania , jak i cały mecz, należała do siatkarzy z Warszawy (25:18).

ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

MVP:  Bartosz Kurek

ONICO Warszawa: Kwolek, Vigrass, Brizard, Kurek, Łukasik, Wrona, Wojtaszek

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Muzaj, Jakubiszak, Grzyb, Janusz, Schott, Majcherski

AUTOR: Aneta Horbowicz