Strona główna Siatkówka PlusLiga PL: PGE Skra przegrywa z Indypolem AZS-em Olsztyn!

PL: PGE Skra przegrywa z Indypolem AZS-em Olsztyn!

0

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn w czterech odsłonach pokonali na własnym boisku ekipę PGE Skry Bełchatów. Gospodarze przegrali pierwszą odsłonę, ale w kolejnych to oni byli górą i mogli zejść z boiska w lepszych humorach.

Spotkanie w Olsztynie lepiej rozpoczęli goście (2:4). Mistrzowie Polski w pierwszej partii grali pewnie i utrzymywali wysoką przewagę (10:15). Premierowa odsłona zakończyła się po błędzie w zagrywce gospodarzy, zdecydowanym triumfem bełchatowian.

W drugą odsłonę także skuteczniej weszli zawodnicy PGE Skry (3:6). Mistrzowie Polski praktycznie do końca partii utrzymywali wysoki poziom i przewagę nad rywalami z Olsztyna (16:20). Tutaj gra bełchatowian “zacięła się”. Podopieczni trenera Piazzy stoczyli niezwykły bój w decydujących chwilach drugiego seta. Jednak zwycięzko z tej bitwy ostatecznie wyszli gospodarze. Ekipa z Olsztyna po błędzie gości zwyciężyli w grze na przewagi (36:34).

Trzeci set lepiej otworzyli siatkarze z Olsztyna (6:4). Mistrzowie Polski nie odpuścili i ruszyli do walki, po kilku chwilach doprowadzili do remisowego wyniku (14:14). W decydujących momentach tej partii znów na prowadzenie wyszli gospodarze (22:19). To już w zupełności wystarczyło do triumfu w kolejnej odsłonie i objęcia prowadzenia w całym spotkaniu.

Początek czwartej osłony zdecydowanie należał do zawodników Indykoplu AZS-u Olsztyn. Gospodarze pewnie weszli w partie (7:3) i prezentowali bardzo wysoki poziom gry. Mistrzowie Polski w osłabionym składzie kompletnie nie radzili sobie z presją i przewaga olsztynian wzrastała (17:10). Miejscowi utrzymali poziom gry do końca partii i nie dali rozwinąć się gościom. Podopieczni trenera Gogola pewnie zwyciężyli (25:15) i zapisali kolejne punkty na swoim koncie.

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1 (20:25, 36:34, 25:21, 25:15)

MVP: Paweł Woicki

Indypol AZS Olsztyn:Kańczok, Hadrava, Lux, Zniszczoł, Andringa, Kapelus, Pietraszko, Gil, Wika, Woicki, Warda, Urbanowicz, Maluchnik, Poręba, Sokołowski, Żurek,

PGE Skra Bełchatów: Droszyński, Wlazły, Teppan, Kłos, Kochanowski, Katić, Czarnowski, Szalpuk, Antosiewicz, Rodriguez, Łomacz, Orczyk, Milczarek, Piechocki

 

Komentarze