Strona główna Siatkówka PL: Reprezentant Brazylii w Zawierciu

PL: Reprezentant Brazylii w Zawierciu

0
fot. Aluron Virtu CMC Zawiercie

Zwycięzca Pucharu Świata i najlepszy środkowy mistrzostw Ameryki Południowej, Flávio Gualberto, dołącza do Jurajskiej Armii. Środkowy związał się z klubem rocznym kontraktem.

To siatkarz, który gra coraz częściej w reprezentacji Brazylii. Bardzo atletyczny zawodnik, skaczący wysoko. Świetnie radzi sobie w ataku i szybko porusza się w bloku. To będzie jego pierwszy sezon poza ojczyzną, więc mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje – mówi trener Igor Kolaković.

Po przedwcześnie zakończonym sezonie brazylijskiej Superligi, władze klubu SESC-RJ ogłosiły, że nie zgłoszą drużyny do rozgrywek w kolejnym sezonie. Flávio Gualberto postanowił kontynuować swoją karierę w Zawierciu.

Gdy tylko dostałem ofertę, od razu przystąpiliśmy do rozmów. Negocjacje nie były długie. Polska to wspaniały kraj, a PlusLiga jest jedną z trzech najmocniejszych lig na świecie. Na dodatek dowiedziałem się, że tutejsi kibice są najbardziej żarliwi w całym kraju –mówi brazylijski środkowy.

– Jestem pewien, że Flávio będzie znaczącym wzmocnieniem naszego zespołu. W swojej charakterystyce pasuje idealnie do planowanej koncepcji gry. Należy również pamiętać, że sezon przedolimpijski jest szczególnie ważny dla każdego ambitnego reprezentanta siatkarskich potęg. Wiem, że możliwość rozegrania go w lidze mistrzów świata była dla Flávio poważnym argumentem przy podejmowaniu decyzji – komentuje Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran.

Zawodnik podpisał z klubem roczny kontrakt. Aluron Virtu CMC Zawiercie będzie dla środkowego pierwszym zagranicznym klubem.

Źródło: informacja prasowa Aluron Virtu CMC Zawiercie

 

  http://credit-n.ru/zaymi-listing.html

Komentarze