PL: Sensacja w Bełchatowie, Olsztyn nie oddaję nawet seta!

27 paź 2018, 16:28

W hali Energia w Bełchatowie w ramach 4 kolejki siatkarskiej PlusLigi, naprzeciw siebie stanęły ekipa Mistrzów Polski i zespół Indykpolu AZS-u Olsztyn. Gospodarze zagrali słaby mecz i ulegli w trzech odsłonach .

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli przyjezdni (4:6). Mistrzowie Polski nie mogli rozwinąć się w swoich akcjach i dystans punktowy między ekipami powiększał się (10:14). Gospodarze nie mogli poradzić sobie w ataku oraz popełniali sporo własnych błędów. W końcówce partii Mistrzowie Polski pokazali, że za wszelką cenę chcą wygrać i walczyli o każdy punkt (21:23). W decydujących fragmentach skuteczniej zagrali goście i to ekipa z Olsztyna zwyciężyła w premierowej odsłonie.

Drugi set obie ekipy rozpoczęły od wyrównanej walki (3:3, 6:6). Po dwóch skutecznych akcjach Hadravy goście z Olsztyna uzyskali dwa oczka przewagi (11:13). Bełchatowianie próbowali gonić rywali, ale byli nie skuteczni i w istocie znów przewaga przyjezdnych zaczęła wzrastać (16:20). W końcówce serią kapitalnych zagrywek popisał się Hadrava. Gospodarze nie potrafili przyjąć zagrywek Czecha i wysoko przegrali kolejną odsłonę.

Trzecią partię zdecydowanie lepiej otworzyli goście z Olsztyna (1:4). Mistrzowie Polski nie mogli się pozbierać i nie potrafili wykorzystać swoich atutów. Olsztynianie grali prosto i skutecznie, powiększali przewagę nad zdobywcami Superpucharu Polski (11:14). Do końca seta bełchatowianie nie obudzili się i gładko przegrali także i tą odsłonę (22:25)

PGE Skra Bełchatów – Inykpol AZS Olsztyn 0:2 (24:26, 17:25, 22:25)

MVP: Jan Hadrava

PGE Skra Bełchatów: Droszyński, Wlazły, Teppane, Węgrzyn, Filipek, Kłos, Kochanowski, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Szalpuk, Antosiewicz, Rodriguez, Łomacz, Orczyk, Piechocki, Milczarek

Indykpol AZS Olsztyn: Kańczok, Hadrava, Lux, Zniszczoł, Andringa, Kapelus, Kalinin, Pietraszko, Gil, Woicki, Warda, Urbanowicz, Maluchnik, Poręba, Sokołowski, Żurek, Zabłocki