Strona główna Siatkówka PlusLiga PL: To koniec współpracy z Ferdinando De Giorgim?

PL: To koniec współpracy z Ferdinando De Giorgim?

0

W tym sezonie PlusLiga niewątpliwie zaskakuje. Po uregulowaniu sytuacji z klubem ze Szczecina na horyzoncie pojawiły się problemu Jastrzębskiego Węgla. Mianowicie trener Ferdinando De Giorgi, otrzymał propozycję poprowadzenia włoskiej drużyny- Cucine Lube Civitanova. Nie zastanawiał się nad tą ofertą długo i zwrócił się do zarządu klubu o rozwiązanie umowy. Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A wydał w tej sprawie stosowne oświadczenie. 

 

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że trener naszego pierwszego zespołu Pan Ferdinando De Giorgi zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie wiążącego nas kontraktu na zasadzie porozumienia stron.

Taki stan rzeczy jest dla klubu dużym zaskoczeniem, gdyż zawarliśmy kontrakt na dokończenie poprzedniego sezonu oraz na dwa następne pełne sezony, które pozwoliłyby trenerowi zrealizować nasz wspólny plan dalszego rozwoju zespołu na najwyższym poziomie sportowym. Aktualnie Pan Ferdinando De Giorgi jako szkoleniowiec zamierza związać się z czołowym klubem włoskim i nasz klub nie zamierza stwarzać utrudnień w tym zakresie, gdyż naszym nadrzędnym celem jest współpraca z ludźmi, którzy na pierwszym miejscu stawiają wyłącznie dobro naszego klubu. Jednak ostateczne sfinalizowanie tej sprawy uzależniamy od zapewnienia ciągłości szkoleniowej naszego zespołu i podpisania kontraktu z nowym klasowym trenerem. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, to o zawarciu takowego kontraktu poinformujemy Państwa w kolejnym komunikacie. Jednocześnie zapewniamy, iż zaistniała sytuacja nie zmienia naszego założonego celu sportowego na ten, jak i na kolejne sezony.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Komentarze