PL: ZAKSA lepsza od Stoczni Szczecin!

17 paź 2018, 19:43

W zapowiadanym hicie 2 kolejki PlusLigi Stocznia Szczecin zmierzyła się z wicemistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Gospodarze starczyło siły postawić się tylko w pierwszej partii, cały mecz przegrali w trzech odsłonach.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego ataku Wiśniewskiego ze środka. Wicemistrzowie Polski za kilka chwil uzyskali dwa cenne oczka przewagi (3:5). Potem walka toczyła się punkt za punkt. Przy trzech punktach przewagi ZAKSY trener gospodarzy postanowił prosić o przerwę (9:12). Gorąco zrobiło się w końcówce partii. Po dwukrotnym zablokowaniu Deroo siatkarze Stoczi doprowadzili do remisu (20:20). Podopieczni trenera Gogola w decydujących fragmentach przegrali odsłonę, choć mieli swoje szansę w postaci piłek setowych. Wicemistrzowie Polski pokazali swoją klasę i zwyciężyli na przewagi.

W drugą partię zdecydowanie weszli przyjezdni (3:7). Gospodarze nie potrafili skutecznie odpowiedzieć i gubili się w swoich akcjach. Kędzierzynianie grali skutecznie i powiększali swoją już wysoką przewagę (4:14). Wicemistrzowie Polski byli w tym secie nie do zatrzymania (12:21). Podopieczni trenera Gardiniego pewnie zwyciężyli i objęli prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Trzeciego seta od wysokiego ,,C” rozpoczęli goście (1:5). Natychmiast przy tym wyniku trener gospodarzy poprosił o czas. To na nie wiele się zdało. Wicemistrzowie grali i przeważali nad ekipą ze Szczecina (10:15). Sześć kolejnych oczek padły łupem gospodarzy, głownie dzięki świetnej zagrywce Kurka i ataku po kontrze (16:15). Wicemistrzowie Polski zacięli się w grze i nie zrobić przejścia. Miejscowi ruszyli i prowadzili wyrównaną grę z rywalami (19:19). W decydujących fragmentach meczu przyjezdni lepiej rozwiązali swoje akcję i wygrali całe spotkanie 3:0

Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 21:25)

MVP: Łukasz Wiśniewski

Stocznia Szczecin: Kaziyski, Kluth, Hoag, Ticháček, Kurek, Maziarz, Asparuchov, Van De Voorde, Gałązka, Wika, Żygadło, Penchev.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Kaczmarek, Stępień, Toniutti, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Koppers, R. Szymura, Deroo, Kalembka, Sacharewicz.