PL: ZAKSA wygrywa w trzech partiach i zostaje liderem tabeli!

Aktualizacja: 25 sty 2023, 10:39
17 lis 2019, 19:29

Choć siatkarze z Radomia walczyli dzielnie to jednak spotkanie po trzysetowym meczu wygrali zawodnicy z Kędzierzyna Koźla. Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Grbica są samodzielnym liderem tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki (3:3, 5:5). Po zablokowaniu Butryna i skutecznym ataku Kaczmarka goście wyrwali się na cztery oczka przewagi (9:12). Przyjezdni kontrolowali przebieg seta do pewnego momentu, przewaga kędzierzynian była dość pewna (12:18). Gospodarze jednak nie odpuścili i ruszyli do walki. Najpierw został zatrzymany Smith, a chwilę później serię udanych zagrywek wykonał Butryn. To wszystko sprawiło, że wynik w końcówce był bardzo zbliżony (19:20). Po efektywnej akcji Butryna i asie serwisowym Filipa miejscowi zdołali wyrównać stan seta (22:22). O wyniku premierowej odsłony musiała decydować gra na przewagi. Z tej korzystniej wyszli goście. Podopieczni trenera Grbica zakończyli partię zablokowaniem Butryna (24:26).

Początek kolejnej odsłony to niezwykle zacięta walka obu ekip (5:5, 7:7). Po błędzie własnym gospodarzy i udanym bloku przyjezdnych dwa oczka przewagi uzyskali kędzierzynianie (9:11). To jednak nie trwało długo, gospodarz szybko wrócili do gry i znów w meczu mieliśmy remis (12:12). Pod koniec seta przyjezdnym znów udało wyrwać się na trzy oczka przewagi (17:20). Wtedy o czas poprosił Robert Prygiel. Wyraźnie po czasie ekipa miejscowych poprawiła grę i odrobiła straty (21:21). Końcówka znów była pełna walki i ciekawych akcji. O losie tej partii znów musiała decydować gra na przewagi. Skuteczny atak Kaczmarka oraz as serwisowy Smitha zakończył seta zwycięstwem podopiecznych trenera Grbica (25:27).

Trzeci set lepiej otworzyli siatkarze z Kędzierzyna (0:2). Po błędzie Śliwki i skutecznym ataku Filipa gospodarze potrafili odrobić straty. Chwilę potem Radomianie dwukrotnie zablokowali Łukasza Kaczmarka i uzyskali dwa oczka przewagi (12:10). Jednak ta sytuacja nie trwała długo. Przyjezdni bardzo szybko zdołali odrobić starty (13:13), a po ataku śliwki i błędzie Firszta sami wyrwali się na prowadzenie (14:16). Radomianie oczywiście nie zamierzali tak łatwo odpuszczać i wciąż walczyli w tym meczu. Po skutecznym ataku Filipa i asie serwisowym Firszta na tablicy znów pojawił nam się remis (19:19). Tym razem końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrali goście, ekipa z Kędzierzyna uzyskała w decydującym momencie przewagę (21:23) i do końca meczu potrafiła ją zachować. Mecz skutecznym blokiem zakończył Łukasz Kaczmarek (22:25)

Cerrad Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (24:26, 25:27, 22:25)

MVP: Benjamin Toniutti

Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Ostrowski, Kędzierski, Grzechnik, Boruch, Protopsaltis, Vincic, Filip, Firszt, Włodarczyk, Butryn, Ruciak

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle:  Kaczmarek, Parodi, Stępień, Toniutti, Łukasik, Jungiewicz, Wiśniewski, Śliwka Semeniuk, Baróti, Smith, Rejno, Zatorski