PL: Jastrzębianie triumfują w pierwszym meczu ligowym!

12 paź 2018, 19:47

W pierwszym spotkaniu tego sezonu PlusLigii na parkiecie zobaczyliśmy siatkarzy Cerradu Czarnych Radom oraz Jastrzębskiego Węgla. Z roli faworyta pojedynku skutecznie wywiązali się goście. Jastrzębianie pokonali w trzech odsłonach siatkarzy z Radomia i zapisali tym samym pierwszy triumf w tegorocznej PlusLidze.

Spotkanie od pierwszych piłek skuteczniej rozpoczęli gospodarze (5:3). Jastrzębianie dość szybko wrócili do gry i rezultat wahał się w okolicach remisu (11:11, 15:15). W końcówce w najważniejszych fragmentach seta to goście przejęli inicjatywę. Po bloku Lynella i jego skutecznym ataku podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego prowadzili już różnicą trzech oczek (15:18). To nie uśpiło gospodarzy. Radomianie skutecznie doprowadzili do wyrównanej końcówki pierwszej odsłony. W tych decydujących chwilach skuteczniej zagrali goście i zwyciężyli w tej partii (23:25).

Początek drugiej partii był dość podobny do poprzedniej. Od pierwszych chwil skuteczniej prezentowali się gospodarze (8:6). Goście znowu szybko doprowadzili do remisu i przejęli znów inicjatywę tak jak w poprzedniej odsłonie (13:16). Gospodarze tym razem jednak nie zerwali się do walki. Goście z Jastrzębia prowadzili dość spokojną grę i skutecznie zmierzali do triumfu także i w tej partii (17:22). Ostatni punkt w tej odsłonie zdobył Piotr Hain. Goście tym samym objęli prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu.

W trzeci set skuteczniej weszli goście. Jastrzębianie tym razem otworzyli partie mocnym akcentem (3:7). Gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki i zaczęli gubić się w grze. Goście grali skutecznie i przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (10:15). Odsłona wkraczała powoli w decydującą fazę, a siatkarze z Górnego Śląska grali coraz pewniej i zmierzali do zwycięstwa w całym meczu (16:21). Gospodarze w końcówce popełnili sporo własnych błędów, ale odrobili trzy punkty w samej końcówce seta. To nie przeszkodziło jastrzębianom na zwycięstwo w tej odsłonie, jak i w całym spotkaniu.

MVP: Lukas Kampa

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 19:25, 20:25)

Cerrad Czarni Radom: Pajenk, Ostrowski, Giger, Żalińśki, Wasilewski, Vincic, Filip, Ruciak, Rybicki, Huber, Żygałow, Fornal, Kwasowsk

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Czyrniański, Popiwczak, Kosok, Bucki, Konarski, Rusek, Lyneel, Gunia, Kampa, Turski, Błażej, Salvador Hidalgo, Janicki, Wolański, Hain, Szwed.