Strona główna Pilka reczna Plaga kontuzji wśród reprezentantów Polski

Plaga kontuzji wśród reprezentantów Polski

0

Polska reprezentacja piłkarzy ręcznych od 15 grudnia odbywa zgrupowanie, które ma przygotować ich do styczniowych meczów prekwalifikacji do MŚ 2019. Sztab szkoleniowy ma jednak twardy orzech do zgryzienia, gdyż kilku kadrowiczów odpadło z powodu kontuzji.

Na zgrupowanie nie przyjechali powołani Antoni Łangowski, Marek Szpera i Ignacy Bąk. Kadrze nie pomoże także podstawowy środkowy rozgrywający Michał Potoczny, który zmagał się z kontuzją dłoni, przeszedł zabieg, ale jego rekonwalescencja będzie trwać dłużej niż oczekiwano.

Urazów doznali także: Adrian Kondratiuk, który złamał palec, a Adam Malcher naderwał ścięgno w stopie. Natomiast Jan Czuwara musiał mieć szytą brodę. Biało-Czerwoni będą musieli sobie radzić na razie również bez Rafała Przybylskiego, który miał dołączyć do kadry po świętach, lecz doznał urazu łydki w jednym z ligowych meczów i czeka go przerwa.

Reprezentacja Polski będzie trenować w Trójmieście do końca roku z krótką przerwą na okres świąteczny. Po Nowym Roku przeniesie się do Pruszkowa, a później wyleci na turniej towarzyski do Hiszpanii. Eliminacyjne zmagania w Portugalii ruszą 12 stycznia.

Kalendarz reprezentacji Polski:

15–22 grudnia: zgrupowanie szkoleniowe w Gdańsku
26–30 grudnia: zgrupowanie i turniej towarzyski w Gdańsku (Polska, Bahrajn, Białoruś, Japonia)
2–4 stycznia: konsultacja szkoleniowa w Pruszkowie
4–9 stycznia: turniej towarzyski w Hiszpanii (Polska, Hiszpania, Argentyna, Białoruś)
9–15 stycznia: turniej eliminacji MŚ w Portugalii (Polska, Portugalia, Cypr, Kosowo)

Komentarze