Play-out – 24. kolejka. Olimpia-Beskid wygrywa UKS-em PCM

9 kwi 2016, 19:57

Praktycznie pewne już pozostania w lidze zawodniczki z Nowego Sącza pokonały u siebie zespół z Kościerzyny.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – UKS PCM Kościerzyna 26:23 (15:11)

Mecz rozpoczął się od celnego trafienia w pierwszej minucie Aleksandry Stokłosy. Do połowy pierwszej części spotkania utrzymywał się wynik remisowy. Gdy w 12. minucie Martyna Borysławska zdobyła bramkę dla UKS-u to przyjezdne prowadziły jedną bramką (6:7). Do 19. minuty wynik był jeszcze korzystny dla zawodniczek z Kościerzyny i pozwalał pozytywnie myśleć o dalszym przebiegu meczu. Jednakże od tego momentu zarysowała się przewaga gospodyń. Po bramkach m.in. Tamary Smbatian i Dagmary Nocuń miejscowe zaczynają powiększać prowadzenie (11:8). Na przerwę Olimpia-Beskid schodzi z czterobramkową przewagą. Druga połowa to nadal przewaga zawodniczek z Nowego Sącza. W 38. minucie dla UKS-u trafia Borysławska i zmniejsza różnicę bramkową (18:15). Kolejne minuty to jednak przewaga miejscowych i powiększanie zdobyczy bramkowej (25:20 w 52. minucie). Ambitnie grające zawodniczki z Kościerzyny zdołały jeszcze w końcówce spotkania powalczyć i zmniejszyć stratę, ale nie zdołały pokonać gospodyń. Wynik w 59. minucie ustaliła Martyna Żukowska zdobywając dla UKS-u bramkę.

9 kwietnia KPR Ruch Chorzów miał zagrać u siebie z KPR-em Jelenia Góra.  Jednakże w tym terminie mają odbyć się Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness. W związku z tym mecz ten odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 18:00.