Play-out – 27. kolejka

7 maj 2016, 18:31

Do końca walki o pozostanie w lidze, została tylko jedna kolejka. W dzisiejszych spotkaniach trzy drużyny były bezpośrednio zaangażowane w pojedynek o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na bezpiecznej 9. lokacie znajdował się zespół z Nowego Sącza. Kolejne trzy ekipy – z Chorzowa (10. miejsce), Kościerzyny (11.) i Jeleniej Góry (12.), dzieliły w ligowej tabeli tylko po dwa punkty.

tabela przed 27. kolejką

mecze punkty
9 MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26 23
10 KPR Ruch Chorzów 26 12
11 UKS PCM Kościerzyna 26 10
12 KPR Jelenia Góra 26 8

Drużyny z miejsca 9 i 10 pozostają w Superlidze, zespół z miejsca 11-ego zagra w barażach z drugim zespołem z 1 ligi (ekipa, która wygra w 1 lidze ma automatycznie awans do Superligi). Team, który zajmie ostatnie miejsce spada do niższej klasy rozgrywkowej.

UKS PCM Kościerzyna – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:25 (8:13)

Zespół z Kościerzyny stał przed ogromną szansą na dogonienie w tabeli Ruchu Chorzów. Warunkiem było zwycięstwo i korzystny wynik w meczu rywalek. Jednakże do przerwy gospodynie przegrywały pięcioma bramkami. Po wznowieniu gry ambitnie grające zawodniczki UKS-u PCM nie zdołały jednak odrobić strat do zespołu z Nowego Sącza i w efekcie przegrały jedną bramką.

KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 29:24 (13:13)

Początek należał do gospodyń, które w 19. minucie prowadziły nawet różnicą trzech bramek (11:8). Przyjezdne zdołały jednak odrobić stratę i do przerwy był wynik remisowy po 13. Od rozpoczęcia drugiej części gospodynie zdominowały zespół przyjezdny i z większą determinacją dążyły do uzyskania korzystnego wyniku. W 47. minucie prowadzenie miejscowych wzrosło do sześciu bramek (23:17). Do końca meczu wynik się nie zmienił i to KPR Jelenia Góra wychodzi zwycięsko z tego pojedynku, tym samym zachowując jeszcze szanse na utrzymanie się w lidze.

Kwestia ostatecznych wyników zostanie rozstrzygnięta w ostatniej kolejce spotkań.