Play-out: KPR i UKS PCM pozostają, Ruch spada

14 maj 2016, 21:49

Ostatnia kolejka spotkań w grupie play-out miała rozstrzygnąć ostatecznie sprawę utrzymania w lidze i spadku. O przeżycie walczyły trzy drużyny: UKS PCM Kościerzyna, Ruch Chorzów i KPR Jelenia Góra.

W sytuacji gdy SPR Olkusz zrezygnował z awansu, z Superligi spada Ruch Chorzów, a UKS PCM Kościerzyna i KPR Jelenia Góra pozostają na kolejny sezon.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KPR Jelenia Góra 21:32 (12:12)

Gospodynie awans i pozostanie w lidze miały już zapewnione. Zespół gości walczył o wszystko i swoją szansę wykorzystały w stu procentach. Początek spotkania należał do miejscowych, które w 21. minucie prowadziły 10 do 6. Przyjezdne zdołały się zmobilizować i doprowadzić przed przerwą do remisu po 12. Po rozpoczęciu drugiej części meczu KPR powiększył swój dorobek bramkowy i przy braku odpowiedzi gospodyń było już w 36. minucie 12 do 18. Do końca już nie oddały prowadzenia i pokonały Olimpię-Beskid.

KPR Ruch Chorzów – UKS PCM Kościerzyna 21:28 (10:10)

Spotkanie lepiej zaczęły zawodniczki KPR-u i po piętnastu minutach prowadziły czterema bramkami (5:1). Kaszubki zdołały jednak odrobić stratę i doprowadzić w 19. minucie do remisu (5:5). Wynikiem remisowym zakończyło się pierwsze trzydzieści minut tego pojedynku (10:10). Po grze obydwu zespołów było widać stawkę o jaką walczyły. W drugiej części UKS PCM zyskał przewagę i w 40. minucie po celnym trafieniu Górnej prowadził 18 do 13. Zawodniczki Ruchu już nie zdołały dogonić ambitnych szczypiornistek z Kościerzyny i przegrywając ten mecz pożegnały się z Superligą.