Iga Świątek sportowcem roku. Wyniki plebiscytu Przeglądu Sportowego

8 sty 2024, 09:07

Iga Świątek po raz drugi z rzędu została Sportowcem Roku na Gali Mistrzów Sportu “Przeglądu Sportowego”. Po sobotniej gali znamy już dokładne wyniki głosowania, po których sporym zaskoczeniem wydaje się być pozycja Roberta Lewandowskiego. Piłkarz FC Barcelony zajął dopiero 17. miejsce.

Znamy dokładne wyniki Plebiscytu “PS”

Czołowa trójka tegorocznego plebiscytu nie była dużym zaskoczeniem. Triumfowała, całkowicie zasłużenie, Iga Świątek. Liderka rankingu WTA i triumfatorka ubiegłorocznego French Open o ponad 40 tys. głosów wyprzedziła Bartosza Zmarzlika, który po raz 4. w karierze został mistrzem świata na żużlu. Trzecie miejsce zajął Aleksander Śliwka – jeden z liderów siatkarskiej reprezentacji Polski i zwycięzca Ligi Mistrzów.

Głosujący w tegorocznym głosowaniu docenili lekkoatletów. Na 4. miejscu znalazła się wicemistrzyni świata w biegu na 400 metrów Natalia Kaczmarek, a na 6. młociarz Wojciech Nowicki, także srebrny medalista czempionatu globu. Na 5. miejscu znalazł się Piotr Żyła, który na normalnej skoczni w Planicy obronił tytuł mistrza świata w skokach narciarskich. 7. miejsce zajął Hubert Hurkacz, zwycięzca m.in. prestiżowego turnieju ATP 1000 w Szanghaju, sklasyfikowany w najlepszej dziesiątce rankingu ATP.

Sporym zaskoczeniem z pewnością był brak Roberta Lewandowskiego chociażby w czołowej 10. zestawienia. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski w czterech ostatnich plebiscytach plasował się na podium, wygrywając głosowania w 2020 i 2021 roku. Tym razem zajął dopiero 17. miejsce.

Wyniki Plebiscytu “Przeglądu Sportowego”