Plus Liga: Cuprum Lubin pewnie wygrywa na własnym boisku! Bardzo dobre zakończenie sezonu

17 kwi 2015, 20:03

Dla obydwu zespołów dzisiejszy mecz był ostatnim w tegorocznej Plus Lidze. Stawką spotkania było 7. miejsce w rozgrywkach. Tę jakże porządaną lokatę wywalczyła ostatecznie drużyna z Lubina,k pewnie wygrywając dzisiaj z Warszawianami 3:1.

Pierwszy set znacznie lepiej zaczęli gospodarze. Od początku grali oni na kilku punktowym prowadzeniu, co dawało im widoczny spokój gry i rosnącą z akcji na akcję skuteczność. Warszawianie nie mogli odrobić strat, a wręcz ciągle się one powiększały. Set zakończył się szybką wygraną Cuprum Lubin (25:15).

Druga partia była bardziej wyrównana. Obydwa zespoły pokazały naprawdę dobrą siatkówkę. Pod koniec seta goście wyrobili sobie 5cio punktową przewagę (16:21) i wydawało się, że dla Lubina partia ta jest już spisana na straty. Gospodarze szybko jednak podnieśli się z chwilowej niemocy i do końca walczyli o zwycięstwo w secie. Warszawianie nie pozwolili odebrać sobie jednak tej ciężko wypracowanej przewagi i zakończyli seta na swoją korzyść (23:25).

Trzeciego seta po raz kolejny wyśmienicie rozpoczął Cuprum Lubin. Warszawianie popełniali dużo błędów i nie mogli powstrzymać rywali zarówno w ataku jak i zagrywce. Odbiło się to na wyniku, korzystnym dla gospodarzy (12:7) co dawało im dodatkowy komfort psychiczny w grze. Kiedy zespoły zbliżały się już do końcówki partii, a przewaga gospodarzy nie malała (20:15) wydawało się, że set zakończy się szybko, przegraną Warszawskiej drużyny. Goście nie zamierzali jednak łatwo się podnieść i skutecznie zaczęli odrabiać straty (20:18). Zabrakło im jednak siły przebicia i ostatecznie partię zwyciężyli gospodarze (25:20).

Czwarta partia zaczęła się znacznie bardziej wyrównanie niż poprzednia. Drużyna AZS Politechniki Warszawskiej czuła na sobie presję sytuacji, z kolei Lubinianie poczuli pewność siebie, która pozwoliła im na wprowadzenie elementu ryzyka do gry. Na drugą przerwę techniczną to jednak gospodarze schodzili ze znacznym już prowadzeniem (16:12). Po przerwie widać już było, że Warszawianom brakuje siły do nawiązania bezpośredniej rywalizacji. Mimo widocznego zrywu na koniec seta w wykonaniu drużyny gości, gospodarze nie pozwolili sobie na przegranie partii i zakończyli mecz wygrywając seta (25:22).

Cuprum Lubin: Borovnjak, Michalski, Trommel Paszycki, Romać, Łomacz, Rusek, Łapszyński, Gorzkiewicz, Gromadowski, Siezieniewski, Kryś.

AZS Politechnika Warszawska: Lipiński, Śliwka, Szalpuk, Sacharewicz, Olenderek, Mikołajczak, Mordyl, Świrydowicz, Filip, Radomski, Depowski, Bieńkowski.

Cuprum Lubin – AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:15, 23:25, 25:20, 25:22)