Plus Liga: Cuprum Lubin pokonuje Politechnikę Warszawa!

12 kwi 2015, 19:14

W meczu pomiędzy AZSem Politechniką Warszawską, a Cuprum Lubinem trudni było typować zdecydowanego faworyta. Obydwa zespoły spisywały się w ostatnich spotkaniach całkiem dobrze, dlatego też kibice oczekiwali zaciętej walki i prawdziwej sportowej rywalizacji.

Pierwszy set lepiej zaczęli zawodnicy Politechniki Warszawskiej. Goście jednak szybko zebrali w sobie siły i odrobili straty, a następnie odskoczyli gospodarzom na kilku punktową przewagę. Warszawianie pokazali ogromnego ducha walki i pomimo krytycznej wręcz sytuacji w końcówce niewiele zabrakło im do odrobienia strat. Niestety, w końcówce więcej szczęścia mieli zawodnicy Cuprum Lubin i zwyciężyli oni seta (21:25).

Drugą partię również lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy. Zawodnicy Cuprum Lubin przez większość partii pozostawali w cieniu gry Warszawskiej drużyny, jednak ostatecznie w końcówce zebrali swoje zasoby siły i po raz kolejny pokazali, że ich dzisiejsza gra nie ma sobie nic do zarzucenia, wygrywając i tego seta (23:25).

W trzecim secie presję sytuacji odczuli w końcu gospodarze. Cuprum Lubin znacznie osłabł po ciężkiej walce o wygraną we wcześniejszych dwóch partiach, co umożliwiło Warszawianom zwycięstwo w secie (25:21) i przedłużenie meczu do kolejnej partii.

Czwarta partia początkowo była wyrównana. Obydwie drużyny wiedziały, że mogą to być ostatnie piłki tego spotkania i walczyły o nie w wysokim stylu. Ostatecznie to jednak drużyna z Lubina okazała się dzisiaj silniejsza i skuteczniejsza i zakończyła to spotkanie, wygrywając kolejnego seta (20:25).

AZS Politechnika Warszawska – Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 23:25, 25:21, 25:20)