Plus Liga: Czarni Radom pokonują AZS Olsztyn!

11 kwi 2015, 19:10

Trwający obecnie sezon Plus Ligi zarówno dla drużyny z Radomia, jak i z Olsztyna nie był sezonem udanym. Walka o 9. miejsce w dniu dzisiejszym nie była tym, na co te zespoły liczyły. 9. miejsce pewnie zwyciężyła jednak drużyna Cerradu Czarnych Radom 1:3.

Pierwszy set lepiej rozpoczęli Radomianie, jednak nie była to zbyt miażdżąca gra, której Olsztynianie nie mogliby się przeciwstawić. Gospodarzom zabrakło chyba jednak siły i motywacji, przez co oddali seta łatwym łupem Czarnym (19:25).

Druga partia od początku należała do gości. Olsztynianie nie mogli wyprowadzić właściwie żadnej skutecznej kontry i gdyby nie błędy Radomian, set zakończyłby się zapewne niezwykle szybko. Gospodarze pokazali jednak wolę walki i mniej więcej w połowie seta odrobili już siedmio punktową stratę (4:11) doprowadzając do znacznie bardziej wyrównanego wyniku, 11:13. Gościom ostatecznie udało się zwyciężyć w tej partii (22:25).

Trzeci set przebiegał wyrównanie i spokojnie po obydwu stronach siatki. Największe emocje czekały na kibiców w samej końcówce, kiedy to nawet sędziowie zaczęli się mylić i pomocna była wideoweryfikacja. Kiedy wydawało się już, że Czarni przegrają tego seta, zebrali oni w sobie całą siłę i motywację, doprowadzając do remisu 23:23. Ostateczne zwycięstwo przypadło jednak gospodarzom (25:23).

Czwarta i ostatnia partia pokazała jak wiele sił kosztował zespół z Olsztyna poprzedni set. Radomianie z kolei wykazali się ogromną determinacją i sportowym zacięciem do walki. Mimo jednak, iż goście prowadzili znaczną przewagą punktową przez całego seta, w końcówce stracili koncentrację i gospodarze odrobili kilka ważnych punktów. Na szczęście szybko powrócili do swojej gry i po walce na przewagi zwyciężyli seta, jak i cały mecz. (25:27)

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 1:3 (19:25, 22:25, 25:23, 25:27)

Indykpol AZS Olsztyn: Bednorz, Hain, Potera, Cabral, Zniszczoł, Adamajtis, Zatko, Dobrowolski, Ogurcak, Bik, Szymański, Zajder, Łuka.

Cerrad Czarni Radom: Pliński, Kampa, Żaliński, Westphal, Grzechnik, Bołądź, Kowalski, Grobelny, Kędzierski, Oivanen, Ostrowski, Ratajczak, Wachnik.