Strona główna Siatkówka PlusLiga Plus Liga: Kolejny zespół dołączy do przyszłorocznych rozgrywek?

Plus Liga: Kolejny zespół dołączy do przyszłorocznych rozgrywek?

0

Tegoroczna Plus Liga była dla wszystkich klubów niezwykle ciężka i pracowita. Po dołączeniu nowych zespołów i tym samym poszerzenia składu rozgrywek, trzeba było rozegrać więcej meczy niż dotychczas, co odbiło się na zdrowiu i kontuzjach wielu zawodników. Mówi się jednak, że w przyszłym roku skład Plus Ligi może poszerzyć się o jeszcze jedną drużynę. Czy to już aby nie lekka przesada?

W najbliższym czasie, może jeszcze nie w kolejnym sezonie, ale napewno w niedalekiej przyszłości do rozgrywek Plus Ligi dołączyć chce Stal Nysa. Działacze klubu prowadzą już od pewnego czasu rozmowy z przedstawicielami Plus Ligi i jak sami mówią, dostają jak najbardziej pozytywne sygnały dotyczące występów drużyny z Nysy na Plus Ligowym parkiecie.

Fakt ten jednak wiele osób może zdziwić. Po dołączeniu w trwającym obecnie sezonie 2014/15 dwóch nowych drużyn, (Cuprum Lubin i MKS Banimex Będzin) można było zauważyć, że sezon nie przebiegał tak, jak wyobrażali sobie zawodnicy i trenerzy. Kluby były narażone na znacznie większy wysiłek fizyczny, a ostatecznie w fazie play-off o awansie do czołowej czwórki przesądzały zaledwie dwa wygrane mecze, co dla wielu pozostaje niezrozumiałe. Jaki jest więc sens dołączania kolejnej drużyny, a może nawet drużyn do Plus Ligi? Czy może w takim przypadku zupełnie zmianie ulegnie cały przebieg rozgrywek i ich terminarz? Czekamy z niecierpliwością na decyzje w tej sprawie.

Komentarze