Plus Liga: Lotos Trefl Gdańsk zwycięski w pierwszym meczu półfinałowym!

7 mar 2015, 17:35

Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy PGE Skrą Bełchatów, a Lotosem Trefl Gdańsk zapowiadał się niezwykle emocjonująco i ciekawie, pod względem sportowym zarówno, jak i widowiskowym. Mimo wyrównanej walki pomiędzy obydwoma zespołami, w pierwszym spotkaniu zwycięski był Lotos Trefl Gdańsk (2:3), chociaż faworytem w spotkaniu była zdecydowanie PGE Skra Bełchatów.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną walką obydwu drużyn. Przez cały set obydwa zespoły grały właściwie punkt za punkt, walcząc o każdą piłkę, jednak pod koniec spotkania więcej determinacji pokazała Skra Bełchatów i wygrała rozpoczynającego mecz seta 25:21.

Druga partia również była wyrównana ze strony obydwu zespołów, jednak dość szybko Lotosowi Trefl Gdańsk udało się odskoczyć na kilka punktów i tym samym uspokoić odrobinę nerwy i pokazać w pełni profesjonalną siatkówkę. PGE Skra Bełchatów pokazała jednak swojego ducha walki, doprowadzając do wyrównania wyniku i zaciętej walki w ostatnich minutach seta. Przy stanie punktowym 30:32 zwyciężył jednak Lotos Trefl Gdańsk, doprowadzając tym samym do remisu w tym spotkaniu.

Trzeci set nie wniósł żadnych większych zmian. Obydwa zespoły nadal prezentowały się znakomicie, pokazując wszystkie swoje możliwości i umiejętności na boisku. Zwycięsko w tej partii wyszła jednak PGE Skra Bełchatów (25:21) przybliżając się tym samym do wygrania tego spotkania.

Czwarta partia ukazała walkę sił psychicznych i determinacji. Obydwa zespoły czuły już zmęczenie, ale i presję wagi tego spotkania. Obydwie drużyny zaczęły popełniać coraz więcej błędów, jednak wciąż zawodnicy grali pełnią swoich umiejętności. Partię zwyciężył jednak Lotos Trefl Gdańsk (22:25) doprowadzając tym samym do tie breaka!

Tie Break był pokazem wytrzymałości psychicznej. Obydwie drużyny były już zmęczone, akcje przebiegały wolniej, jednak równie zdecydowanie i mocno. Zespoły grały punkt za punkt, co ostatecznie przechyliło czarę na korzyść Lotosu Trefl Gdańsk, doprowadzając tym samym do wygranej w tym jakże ważnym meczu. (10:15)

Kolejne spotkanie pomiędzy PGE Skrą Bełchatów, a Lotosem Trefl Gdańsk odbędzie się 14 marca, w Gdańsku.

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Conte, Wrona, Uriarte, Marechal, Piechocki, Tille, Kłos, Włodarczyk, Brdjovic, Muzaj.

Lotos Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek, Ratajczak, Wierzbowski, Czunkiewicz, Stępień.

MVP: Murphy Troy