Plus Liga: MKS Banimex Będzin zawalczy o 9 miejsce!

21 mar 2015, 17:18

Walka o prawo do rywalizacji o 9 miejsce pomiędzy tymi drużynami przemawiała na korzyść Radomian. W sezonie zasaqdniczym pokonali oni MKS Banimex Będzin dwa razy. To jednak zespołowi z Będzina udało się wygrać ten mecz, po ciężkim i emocjonującym 5cio setowym meczu 3:2.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Żadnemu zespołowi nie udało się odskoczyć na więcej niż 3 punkty. Gra była szybka, precyzyjna i zdecydowana. Obydwa zespoły włożyły w tę partię mnóstwo energii, jednak to gospodarze mieli więcej szczęścia pod koniec partii i udało im się na przewagi wygrać seta (26:24).

Druga partia pokazała osłabienie Cerradu Czarnych Radom. Nie mogli oni wyprowadzić skutecznych akcji, przeciw perfekcyjnie grającym zawodnikom MKS Banimexu Będzin. Mimo mobilizacji i wielu słów motywacyjnych ze strony trenera, Radomianie nie byli w stanie w drugim secie nawiązać bezpośredniej rywalizacji o zwycięstwo z drużyną z Będzina. Partia zakończyła się szybko, na korzyść Banimexu (25:19) przyblizając ich tym samym do możliwości walki o 9 miejsce w tegorocznej Plus Lidze.

Trzeci set był kumulacją wielu błędów po stronach obydwu drużyn. Znać o sobie zaczynało dawać zmęczenie. Radomianie mieli również na sobie ogromną presję. Partia ta była ich ostatnią szansą na uratowanie meczu. Pod koniec seta Czarni odskoczyli na 3 punkty, jednak zawodnicy z Będzina odrobili stratę i końcówka mecza była naprawdę walką opierającą się na sile psychicznej zawodników, nerwach i opanowaniu. Zwycięsko z tej ciężkiej sytuacji wyszli Radomianie, wygrywając seta i przedłużając mecz. (23:25)

Czwarta partia była niezwykle ciężka dla MKS Banimexu Będzin. Po przegraniu wcześniejszej partii byli widocznie przyłamani i brakowało im pewności gry na boisku. Zawodnicy Cerradu Czarnych Radom skutecznie to wykorzystali i wygrali czwartego seta (20:25) doprowadzając tym samym do tiebreaka.

Tiebreak był niezwykle wyrównany. Drużyny grały punkt za punkt, nikt nie mógł wyrobić sobie jakiegokolwiek znaczącego prowadzenia, które pozwoliłoby na uspokojenie gry. W koncu jednak to MKS Banimex Będzin wyprzedził Czarnych Radom o 4 punkty (14:10) i wiadomym już było, że to oni zwyciężą ten mecz. Tak też się stało 15:11 i to Banimex zawalczy o 9 miejsce w Plus Lidze.

MKS Banimex Będzin : Cerrad Czarni Radom : (26:24, 25:19, 23:25, 20:25, 15:11)

MVP: Miłosz Hebda

MKS Banimex Będzin: Oczko, Hebda, Pawliński, Żuk, Gaca, Warda, Milczarek, Kowalski, Sarnecki, Hunek, Wójtowicz, Mierzejewski.

Cerrad Czarni Radom:: Pliński, Żaliński, Kampa, Westphal, Kowalski, Grzechnik, Bołądź, Oivanen, Grobelny, Gutkowski, Ostrowski, Kędzierski.