Plus Liga: PGE Skra Bełchatów triumfuje w Gdańsku!

14 mar 2015, 22:22

Drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy Lotosem Trefl Gdańsk, a PGE Skrą Bełchatów zapowiadało się niezwykle emocjonująco i nerwowo. PGE Skra Bełchatów zaledwie kilka dni wcześniej uzyskała awans do Final Four tegorocznej Ligi Mistrzów co widocznie dodało im skrzydeł i pomogło w zwycięstwie tego spotkania 1:3

Pierwsza partia był zdecydowanie szczęśliwsza dla PGE Skry Bełchatów, którym to dosłownie wszystko wychodziło, kiedy to po stronie Lotosu Trefl Gdańsk dostrzec można było dużo niedokładności i błędów własnych. Partia zakończyła się dosyć szybko, zwycięstwem Bełchatowskiej drużyny (18:25)

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany od samego początku. W połowie seta Lotos wyrobił sobie kilku punktową przewagę, którą utrzymali do końca. Skra niestety popełniała zbyt dużo błędów i wyraźnie zabrakło im energii aby odrobić straty. Set padł łupem Gdańszczan (25:16).

Lepsze otwarcie trzeciej partii zdecydowanie zaliczyła Skra Bełchatów. Gdańszczanie nie mogli poradzić sobie z ich zagrywką, co poskutkowało poskutkowało utratą wielu punktów już na samym początku seta. Lotos szybko jednak pozbierał się i do końca seta walka była mniej więcej wyrównana. Partia obfitowała w piękne, długie wymiany i dostarczyła mnóstwa emocji wszystkim kibicom, szczególnie końcówka i walka na przewagi. Trzeci set zwyciężyła jednak drużyna z Bełchatowa (26:28)

W czwartym secie początkowo lepiej szło Lotosowi Trefl Gdańsk. Skra szybko jednak odrabiała straty. Set przebiegał równo, co chwilę to jedna, to druga drużyna wybijała się na kilku punktowe prowadzenie, a przeciwny zespół szybko odrabiał straty. W okolicach drugiej przerwy technicznej jednak można było już zobaczyć zmęczenie po stronie Lotosu, które to wykorzystała Skra, uzyskując kilku punktowe prowadzenie. Mimo widocznej chęci drużyny z Gdańska, nie udało im się już dogonić Bełchatowian i niestety przegrali tę partię (22:25) jak i cały mecz 1:3

Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 25:16, 26:28, 22:25)

Lotos Trefl Gdańsk: Falaschi, Gawryszewski, Grzyb, Mika, Schwarz, Troy, Gacek, M’Baye, Ratajczak, Schulz, Stępień, Wierzbowski.

PGE Skra Bełchatów: Conte, Kłos, Marachel, Piechocki, Tille, Uriarte, Wlazły, Wrona, Brdjović, Lisiniac, Muzaj, Włodarczyk.