Plus Liga: Zaksa pewnie zwycięża z Transferem!

11 kwi 2015, 19:17

Mecz o 5. miejsce tegorocznej Plus Ligi nie należy do największych osiągnięć ZAKSY Kędzierzyn Koźle, natomiast był sporym sukcesem dla zespołu z Bydgoszczy. Mimo ogromnej dawki motywacji i emocji ze strony obydwu drużyn, zwycięstwo w dzisiejszym meczu odniosła Zaksa Kędzierzyn-Koźle, 3:1.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Drużyny grały niemalże przez cały czas punkt za punkt. Kibice mogli obserwować naprawdę wspaniałe widowisko siatkarskie. Pod koniec seta zawodnicy Transferu Bydgoszcz nagle jednak zwolnili swoją grę, co szybko wykorzystali Kędzierzynianie, doprowadzając do zwycięstwa w pierwszej partii (25:22).

Druga partia początkowo wyglądała lepiej w wykonaniu Transferu Bydgoszcz. Gospodarze zaczęli popełniać błędy i widocznie brakowało im koncentracji, co wpłynęło korzystnie na wynik przeciwników. kędzierzynianie szybko jednak powrócili do swojej formy i odrobili straty, ostatecznie wygrywając tego seta (25:22).

Trzeci set zespoły zaczęły równo. Gra po obydwu stronach była znacznie wolniejsza, a akcje trwały dłużej niż w pierwszy dwóch partiach. Walka była naprawdę niezwykle zacięta i przez większą część seta trudno było typować jakiegokolwiek faworyta. Po niezwykle zaciętej walce na przewagi zwycięstwo odniósł jednak zespół z Bydgoszczy (32:34).

Czwarta partia ukazała osłabienie Transferu Bydgoszcz. Po zaciętej walce w poprzednim secie zabrakło im energii na doprowadzenie do zaciętej walki z Kędzierzynem-Koźle. Zaksa z kolei pokazała na jaką grę stać ich, nawet pod dużą presją. Set zakończył się zwycięstwem gospodarzy, zapewniając im tym samym zwycięstwo w całym meczu (25:22)

Zaksa Kędzierzyn Koźle – Transfer Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:22, 32:34, 25:22)

Zaksa Kędzierzyn Koźle: Gladyr, Kooy, Loh, Rejno, Witczak, Zagumny, Zatorski, Abdel-Aziz, Ruciak, Kaźmierczyk, Wiśniewski, van Dijk.

Transfer Bydgoszcz: Cupkovic, Duff, Gunia, Jarosz, Murek, Waliński, Woicki, Jurkiewicz, Marshall, Bonisławski, Wolański, Nowakowski.