Plus Liga: ZAKSA zwycięża ze Skrą w hicie 6 kolejki!!

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:46
24 lis 2019, 16:19

W hitowym spotkaniu 6 kolejki Plus Ligi, aktualny mistrz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężył z PGE Skrą Bełchatów 3:0. MVP spotkania został wybrany Kamil Semeniuk.

Początek spotkania był wyrównany. Gospodarzom udało się odskoczyć na 3 punkty (10:7). Następnie Skra zaczęła bardzo dobrze grać blokiem, odrobiła straty i wyszła na prowadzenie (10:11). Gospodarze polepszyli swoją grę na kontrach i doprowadzili do remisu (16:16). Aktualni mistrzowie Polski popełnili mniej błędów oraz zanotowali lepszą skuteczność w ataku i to oni zwyciężyli otwierającą mecz partię (25:22).

Drugiego seta od asa serwisowego rozpoczyna Kamil Semeniuk. ZAKSA zdecydowanie na fali wznoszącej, nie pozwala rozwinąc skrzydeł Skrze (13:9). Piłkę na siatce zwycięża środkowy ZAKSy Łukasz Wiśniewski.Dobry atak po bloku w wykonaniu rozgrywającego Skry, Grzegorza Łomacza (15:14). Kolejny as serwisowy w wykonaniu Semeniuka (18:15). Karol Kłos myli się atakując ze środka w aut (25:22).  ZAKSA w meczu na szczycie prowadzi już 2:0 !!

Trzeci set ani trochę nie zmienił przebiegu w porównaniu do poprzednich partii. Gospodarze zdecydowanie narzucili swój styl gry przyjezdnym z Bełchatowa. W pewnym momencie przewaga klubu z Kędzierzyna Koźla wynosiła pięć punktów (18:13). W końcowej fazie seta siatkarze ZAKSy jeszcze powiększyli swoją przewagę i bardzo pewnie w trzeciej odsłonie pokonali Bełchatowian (25:18).

Pomimo dużej ilości rotacji w składzie Skrze nie udało się odrobić tak dużej przewagi punktowej.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle   – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

ZAKSA: Kaczmarek, Parodi, Toniutti, Wiśniewski, Śliwka, Smith, Zatorski (L) oraz Semeniuk

Skra: Kłos, Kochanowski, Katić, Ebadipour, Łomacz, Petković, Piechocki (L) oraz Orczyk, Szalpuk, Wlazły

MVP: Kamil Semeniuk