PlusLiga: Pierwsze spotkanie dla Lotosu!

28 lut 2015, 21:25

Pierwsze spotkanie w ramach rundy play-off rozegrały dzisiaj drużyny Transferu Bydgoszcz i Lotosu Trefl Gdańsk. Mecz rozstrzygnął się w czterech setach na korzyść gości.

Na początku pierwszego seta wydawało się, że spotkanie to będzie naprawdę wyrównane. W końcówce partii gdańszczanie mieli już piłkę setową, jednak gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. W ostatnich akcjach tego seta nie zawiódł Mateusz Mika, który zdobył ostatni punkt. Gdańszczanie rozpoczęli kolejną partię od minimalnego prowadzenia. Dopiero w połowie seta powiększyli je i utrzymywali do końca partii, którą wygrali 25:23. Bydgoszczanie zmobilizowali się i w kolejnym secie wyszli na boisko zupełnie odmienieni. Wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, jednak gościom udało się zremisować. Końcówka seta była naprawdę emocjonująca i zakończyła się dopiero, gdy na ekranie pojawił się wynik 35:33, po bloku Justina Duffa. W ostatniej partii gospodarze mieli niezbyt wiele argumentów i od początku na boisku dominowali podopieczni Andrei Anastasiego. Obraz gry nie zmienił się aż do końca spotkania, w którym triumfowali goście.

MVP: Mateusz Mika

Transfer Bydgoszcz – Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (25:27, 23:25, 35:33, 16:25)