PlusLiga: Derby Mazowsza dla “Inżynierów”!

13 lut 2015, 19:56

W meczu rozpoczynającym przedostatnią kolejkę rundy zasadniczej PlusLigi Cerrad Czarni Radom podejmował u siebie AZS Politechnikę Warszawską. Dla obydwu zespołów był to mecz o “pietruszkę”, bowiem radomianie już po ostatniej kolejce byli pewni awansu do fazy play-off.

Od początku pierwszego seta goście utrzymywali kilkupunktową przewagę. “Inżynierowie” mieli spore problemy ze skończeniem ataku. Trener Jakub Bednaruk próbował ratować sytuację licznymi zmianami, jednak nie zmieniło to obrazu gry i pierwsza partia padła łupem radomian. Drugi set był znacznie bardziej wyrównany, żadna z drużyn nie odpuszczała ani na moment. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy wygrali ostatecznie na przewagi 28:26. Mimo iż na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie górą byli radomianie, to podbudowani zwycięstwem w poprzedniej partii siatkarze Politechniki okazali się lepsi w tej partii. Warszawianie nie dość, że wyrównali wynik, to w dodatku dosyć szybko zbudowali wysoką przewagę i ostatecznie rozbili gospodarzy 25:17. Czwarty set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Do stanu 17:17 drużyny grały punkt za punkt. Radomianie odskoczyli dopiero w decydującej części seta. Gościom udało się zniwelować przewagę do jednego oczka, jednakże mieli odrobinę mniej szczęścia i ostatecznie to “Wojskowi” triumfowali w tej partii. Przez większą część tie-breaka górą byli gospodarze i wydawało się, że zmierzają do zwycięstwa w całym spotkaniu. “Młode Wilki” pokazały jednak ogromną wolę walki i wyrównały wynik. Podopieczni Jakuba Bednaruka w kluczowym momencie całego meczu pokazali swoją wyższość i ostatecznie mogli cieszyć ze zwycięstwa.

MVP: Paweł Mikołajczak

Cerrad Czarni Radom – AZS Politechnika Warszawska (25:17, 26:28, 17:25, 25:23, 12:15)