PlusLiga: Effector odwrócił losy meczu!

15 lut 2015, 19:46

W meczu przedostatniej kolejki rundy zasadniczej PlusLigi Effector Kielce zmierzył się we własnej hali z AZS-em Olsztyn.

Goście co prawda prowadzili już 2:0, jednak kielczanie nawiązali naprawdę wyrównaną walkę z rywalami i wygrywając w trzecim secie przedłużyli swoje szanse na triumf w całym spotkaniu. W czwartym secie olsztynianie popełniali sporo błędów własnych i przez to siatkarze Effectora rozbili ich 25:17. Początek tie-breaka był naprawdę wyrównany. Dopiero w decydującej fazie seta kielczanie odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie wygrali 15:11, a w całym meczu 3:2.

Po 25 rozegranych kolejkach Effector Kielce nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli PlusLigi. Ostatni w zestawieniu, MKS Banimex Będzin traci do niego 2 punkty.

MVP: Grzegorz Pająk

Effector Kielce – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 20:25, 25:21, 25:17, 15:11)