Strona główna Siatkówka PlusLiga: Karuzeli transferowej ciąg dalszy!

PlusLiga: Karuzeli transferowej ciąg dalszy!

0
fot: Aleksandra Kabała

Kolejne dni czerwca obfitowały w nowe informacje transferowe. Nowe kontrakty ogłosiły zespoły takie jak Cerrad Czarni Radom czy Jastrzębski Węgiel.

Klub z Radomia wzmocni reprezentant Brazylii, wicemistrz świata Lucas Loh. Przyjmujący wraca do PlusLigi po pięciu latach – w sezonie 2014/2015 reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Zawodnik podpisał z Wojskowymi kontrakt na rok i jest siódmym siatkarzem, który dołączy do ekipy. Obok Brazylijczyka zagrają Michał Kędzierski, Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Masłowski, Bartosz Firszt oraz Brenden Sander.

Dwóch nowych zawodników ogłosił także Indykpol AZS Olsztyn. Do Akademików dołączą libero Jędrzej Gruszczyński i rozgrywający Przemysław Stępień. Gruszczyński ostatnie dwa lata spędził w Cuprum Lubin. W Olsztynie będziemy mogli go oglądać przez dwa kolejne. Stępień za to bronił barw Grup Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W 2019 roku zdobył z tym zespołem Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Kontrakt z rozgrywającym podpisany został na rok.

Transfer ogłosił także Ślepsk Suwałki. Zeszłosezonowy beniaminek zakontraktował Mateusza Czunkiewicza. Libero ostatnie dwa sezony spędził w pierwszoligowej Stali Nysa. Zawodnik pomógł zespołowi awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dodatkowo w rankingu najlepiej przyjmujących siatkarzy KRISPOL 1. Ligi zajął 3. miejsce z wynikiem 57,61%.

Zdecydowaną bombę transferową zafundował nam Jastrzębski Węgiel. Klub ogłosił nazwisko następcy Dawida Konraskiego. Został nim 29-letni siatkarz z Maroka – Mohamed Al Hachdadi. Do Jastrzębia przychodzi z  drużyny mistrza Brazylii z 2019 roku EMS Taubate Funvic. Kontrakt z Al Hachdadim podpisany został na zasadzie 1+1 (roczny kontrakt z możliwością przedłużenia umowy o kolejny sezon).

Dużo działo się także na Pomorzu w Treflu Gdańsk. Klub ogłosił, że kontrakty przedłużyli Kewin Sasak i Bartłomiej Modryl. Obydwaj zawodnicy podpisali nowe umowy na kolejny sezon. Dodatkowo do drużyny dołączy Seweryn Lipiński, dotychczasowy zawodnik młodzieżowych zespołów Trefla. Z Gdańskiem pożegnał się natomiast Szymon Jakubiszak. Przyjmujący przenosi się do Cuprum Lubin.

Mistrz świata juniorów dołączy do Miedziowych na kolejny sezon 2020/2021. W Lubinie kontrakt przedłużył libero Bartosz Makoś. Będzie to już czwarty sezon tego zawodnika w barwach Cuprum. http://credit-n.ru/offers-credit-card/ren-drive-365-credit-card.html

Komentarze