PlusLiga: Kolejne punkty dla Resovii!

31 sty 2015, 18:53

Asseco Resovia Rzeszów zapisała na swoim koncie kolejne punkty. Tym razem, rzeszowianie pokonali Effector Kielce 3:0. Dzisiaj po raz pierwszy od kilku miesięcy na boisku pojawił się kapitan gospodarzy – Olieg Achrem, który został powitany przez kibiców owacjami na stojąco.

Rzeszowianie co prawda, niezbyt dobrze rozpoczęli mecz, jednak szybko się zrehabilitowali i pierwsza partia padła ich łupem. Najbardziej wyrównany był drugi set, w którym kielczanie postawili rywalom trudne warunki gry. Goście wytrzymali nerwową końcówkę i wygrali kolejną odsłonę tego meczu na przewagi 30:28. Podopieczni Andrzeja Kowala podburzeni przegraną w drugim secie wrócili do gry i dzięki temu udało im się zwyciężyć w dwóch kolejnych partiach, a także w całym meczu.

MVP: Michał Żurek

Asseco Resovia Rzeszów – Effector Kielce 3:1 (25:21, 28:30, 25:16, 25:18)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Ivović, Nowakowski, Schoeps, Buszek, Perłowski, Żurek (libero) oraz Dryja, Drzyzga, N.Penczew, Achrem

Effector Kielce: Pająk, Buchowski, Bieniek, Krzysiek, Staszewski, Maćkowiak, Sufa (libero) oraz Takvam, Janusz, Jungiewicz, Machacon, R.Penczew