PlusLiga: Pewne zwycięstwo Transferu Bydgoszcz

9 mar 2015, 20:18

Transfer Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Banimex Będzin 3:1 tym samym przybliżając się do awansu do kolejnej fazy rozgrywek o miejsca 5-12.

Spotkanie niespodziewanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dobrej grze w kontrze wyszli na prowadzenie 5:1. W tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec bydgoszczan, który zmotywował swoich podopiecznych, a oni zdołali szybko doprowadzić do remisu 5:5, a także wyszli na prowadzenie (9:7). Transfer bardzo pewnie radził sobie w ataku i bloku, dzięki czemu skutecznie powiększali swoją przewagę (13:9), (17:12), (21:13) i ostatecznie wygrali partię 25:14.

Drugą odsłone ponownie lepiej rozpoczęli będzinianie (3:0), którzy do pierwszej przerwy technicznej utrzymali zaledwie jednopunktowe prowadzenie (8:7). Bydgoszczanie dzięki dobrej grze Jakuba Jarosza wyszli na kilku punktowe prowadzenie, które utrzymywali przez większość seta. W końcówce Będzin jeszcze poderwał się do walki i wyrównał wynik (22:22), ale ostatnie akcje należały do gości, którzy wygrali seta 25:22.

Trzecia odsłona była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 1-2 punkty. Przy stanie 15:14 gospodarze zdobyli 2 punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie (17:14), które powiększyli do pięciu punktów (22:17). Będzinianie nie pozwolili rozwinąć “skrzydeł” Transferowi i pewnie wygrali seta 25:18.

W czwartej partii goście wyszli zdecydowanie bardziej skoncentrowani i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:3. Pewnie kontrolowali przewagę (13:6), (16:10) wygrywając ostatecznie seta 25:14 , a tym samym całe spotkanie 3:1.

Bydgoszczanie prowadzą 1:0 w rywalizacji play-off o miejsca 5-12. Jeżeli wygrają kolejne spotkanie to spotkają się ze zwycięzcą pary AZS PW-Czarni Radom.

MVP: Jakub Jarosz

MKS Banimex Będzin : Transfer Bydgoszcz 1:3 (14:25, 22:25, 25:18, 14:25).