PlusLiga: Spotkanie w Lubinie rozstrzygnięte w trzech setach!

25 lut 2015, 22:42

Swoje pierwsze spotkanie w ramach I rundy fazy play-off rozegrały dzisiaj również ekipy Cuprumu Lubin i Jastrzębskiego Węgla. Co prawda, gospodarze pokonali rywali w trzech setach, jednak mecz była naprawdę wyrównany.

Na początku pierwszej partii zawodnicy grali punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej po skutecznej kontrze było 8:7 dla gospodarzy. Po chwili losy tego seta odwróciły się i to jastrzębianie prowadzili kilkoma punktami. Dopiero w końcówce lubinianie doprowadzili do remisu i ostatecznie wygrali na przewagi pierwszą partię. Podopieczni Gheorghe Cretu od mocnego uderzenia rozpoczęli kolejnego seta. Trener jastrzębian zareagował dosyć szybko i siatkarze Jastrzębskiego Węgla doprowadzili do remisu. Po chwili jednak gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca seta. Trzecia partia była ostatnią szansą na gości na przedłużenie tego meczu. Tym razem również siatkarze prowadzili naprawdę wyrównaną walkę. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie większe niż jeden punkt. Minimalnie lepsi okazali się w końcówce lubinianie, którzy wygrali 25:22, a w całym meczu 3:0.

MVP: Szymon Romać

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:22, 25:22)