PlusLiga: Transfer wygrywa rywalizację!

14 mar 2015, 19:20

Drużyny Transferu Bydgoszcz i MKS-u Banimex Będzin zmierzyły się dzisiaj w rewanżowym meczu o miejsca 5-12. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla bydgoszczan. Dzisiaj siatkarze znad Brdy powtórzyli swój wyczyn i ponownie wygrali 3:1, tym samym przedłużając swoje szanse w rywalizacji o 5. miejsce.

“Tygrysy” bardzo pewnie rozpoczęły spotkanie i na pierwszej przerwie technicznej wygrywały 8:4. Gospodarze nie mieli sposobu na zatrzymanie blokiem ich atomowych ataków i dzięki temu rywale cały czas utrzymywali się na prowadzeniu. Dopiero w końcówce bydgoszczanom udało się doprowadzić do wyrównania wyniku. Wtedy podopieczni Vitala Heynena włączyli piąty bieg i ostatecznie zwyciężyli w pierwszej partii 25:22.

Na początku drugiej partii doszło do sporych kontrowersji w związku z decyzjami sędziów. Trener Roberto Santilli za zbyt głośne protesty został nawet ukarany czerwoną kartką. Bydgoszczanie jednak nie ulegali emocjom i dosyć szybko wyszli na prowadzenie, które utrzymywali aż do połowy seta. Wtedy właśnie będzinianie doprowadzili do remisu, po czym rozpoczęła się walka punkt za punkt. W końcówce goście wyraźnie się rozpędzili i ostatecznie wygrali 25:21.

Podbudowani zwycięstwem w poprzedniej partii siatkarze Banimexu również na początku trzeciego seta byli nie do zatrzymania. Jednak w połowie tej odsłony tego spotkania ich moc zdecydowanie zmalała i na prowadzenie wyszli gospodarze. Do końca seta bydgoszczanie starali się kontrolować sytuację na boisku i dzięki temu wygrali 25:21, tym samym triumfując w całej rywalizacji.

Czwarty set był jedynie setem honorowym, bowiem decydował jedynie o wyniku dzisiejszego spotkania. Ze względu na to na boisku pojawiło się kilku rezerwowych graczy. Po stronie gospodarzy wyraźnie wyróżniał się Dawid Murek, który znalazł się na pozycji przyjmującego. Gospodarze byli zdecydowanie na fali i pewnie zmierzali do zwycięstwa. Ostatecznie wygrali 25:16, a w całym meczu 3:1.

MVP: Jakub Jarosz

Transfer Bydgoszcz – MKS Banimex Będzin 3:1 ( 25:22, 21:25, 25:21, 25:16)