PlusLiga: Ważne zwycięstwo ONICO Warszawy!

21 paź 2017, 18:33

ONICO Warszawa rozegrała swój kolejny mecz na wyjeździe. Tym razem warszawianie podjęli zespół Dafi Społem Kielce i odnieśli zwycięstwo 3:0.

Pierwsza partia lepiej rozpoczęła się dla siatkarzy z Kielc (1:0). Do pierwszej przerwy na życzenie trenera gospodarzy mogliśmy obserwować zaciętą grę punkt za punkt (7:8). Skuteczny atak Bartosza Kwolka (13:12). Sebastian Warda zdobywa kolejne “oczko” dla swojej drużyny (15:14). Nikola Gjorgiew pewnie atakuje z prawego skrzydła i doprowadza do remisu (17:17). Jakub Wachnik popełnia błąd w polu zagrywki (18:20). Koniec seta zdecydowanie należał do siatkarzy Stephana Antigi, którzy pewnie zwyciężyli w partii 25:21.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od udanego bloku gospodarzy (1:0). Jakub Wachnik zablokowany przez siatkarzy ONICO Warszawy (6:4). Udany atak Sebastiana Wardy (9:7). As serwisowy Łukasza Łapszyńskiego wyrównał wynik spotkania na 12:12. Atak Andrzeja Wrony dał jednopunktową przewagę drużynie gości (14:13). Bartosz Kwolek serwuje w aut (19:20). Zablokowany atak Superlaka (23:20). Ostatecznie partię wygrali warszawianie (25:21).

Po długiej przerwie rozpoczął się trzeci set. Łukasz Łapszyński pewnie atakował i zdobył punkt (1:0). Świetnie również poradził sobie Jakub Wachnik (3:5). Błąd w polu serwisowym popełnił Mateusz Schamlewski (10:8). As serwisowy Bartosza Kwolka (13:11). Zablokowany atak Nikoli Gjorgiewa (17:16). Zatrzymany atak Łukasza Łapszyńskiego (21:20). Ostatecznie partię wygrali siatkarze z Warszawy 25:23.

DAFI SPOŁEM KIELCE – ONICO WARSZAWA 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)

MVP: Sebastian Warda

DAFI SPOŁEM KIELCE: Stępień Przemysław, Wachnik Jakub, Nalobin Aleksiej, Pawliński Maciej, Łapszyński Łukasz, Marozau Maksim, Czunkiewicz Mateusz, Superlak, Schamlewski, Biniek

ONICO WARSZAWA: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Sebastian Warda, Nikola Gjorgiew, Wojciech Włodarczyk i Damian Wojtaszek.