Prośby siatkarzy wysłuchane. PlusLiga zostanie zmniejszona do 14 zespołów

Aktualizacja: 29 lis 2023, 11:29
28 lis 2023, 17:08

To już potwierdzona informacja. Akcjonariusze PlusLigi zdecydowali w głosowaniu, że od sezonu 2025/2026 w najlepszej polskiej lidze siatkarskiej będzie występowało tylko 14 drużyn. Z tej informacji ucieszą się przede wszystkim zawodnicy, którzy narzekali na zbyt napięty terminarz.Reforma PlusLigi. Siatkarze zadowoleni ze zmiany terminarza

Dyskusja o formacie rozgrywek PlusLigi trwała już od dawna, ale szczególnie rozmowy był szczególnie intensywne w ostatnich tygodniach. Szesnastozespołowa siatkarska ekstraklasa mężczyzn dawała się we znaki przede wszystkim samym zawodnikom, którzy czuli się przygnieceni natłokiem spotkań.

Niejednokrotnie bywało tak, że musieli grać mecze nawet dwa razy w tygodniu. To powodowało, że zawodnicy nie mieli odpowiednio dużo czasu na regenerację. Efekt? Liczne kontuzje, które w tym sezonie są plagą w najlepszych zespołach. Szczególny problem z urazami miała w tym sezonie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Akcjonariusze PlusLigi wsłuchali się w głosy dochodzące z siatkarskiego środowiska i postanowili zmniejszyć ilość zespołów, które będą grały w najlepszej polskiej klasie rozgrywkowej. Od kampanii  2025/2026 tych drużyn będzie tylko czternaście.

Ze względu na to, że jesteśmy dziś najpotężniejszą ligą na świecie, jeśli chodzi o liczbę zespołów, musimy zrobić korektę w dół, czyli zmniejszyć liczbę drużyn występujących w rozgrywkach do czternastu. Robimy to po to, by móc dopasować system grania do terminarza – powiedział Artur Popko, prezes PLS.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA