Pływackie MŚ: Awans do finału Jana Świtkowskiego!

4 sie 2015, 18:38

Jan Świtkowski nie zwalnia świetnego tempa prezentowanego podczas pływackich mistrzostw świata w Kazaniu. Polak po świetnym wyścigu awansował do finału rywalizacji 200-metrowców stylem motylkowym z 6. rezultatem.

Pływak Skarpy Lublin zachwycił już w eliminacjach, z których do drugiej fazy zawodów awansował z 4. czasem.

W półfinale startował z bardzo dobrego 5. toru, prezentując od początku bardzo wysoką formę. Polak od początku trzymał się w czubie stawki, nie spadając w niej niżej niż 3. miejsce. Zwyciężył bezkonkurencyjny Chad Le Clos z RPA, który finiszował z przewagą długości ciała. Biało-czerwony w swej serii kończył rywalizację na najniższym stopniu podium, a w ogólnym rozrachunku plasował się 3. lokaty niżej. Pomiędzy nimi uplasował się jeszcze Duńczyk Viktor Bromer.

Rywalizację o medale z udziałem Polaka zaplanowano w środowe popołudnie, podczas wieczornej sesji dnia. Start wyścigu około 16:52 polskiego czasu.