Pływackie MŚ: Bardzo dobry występ Jana Świtkowskiego w eliminacjach!

4 sie 2015, 11:34

Jan Świtkowski w bardzo dobrym stylu zakwalifikował się do półfinału 200 metrów stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Kazaniu. Polak w swej serii zajął 2. miejsce, a w ogólnym rozrachunku przypłynął z 4. rezultatem (1:55.78).

Polak swój wyścig zaczął spokojnie, gdyż po pierwszych 50 metrach plasował się dopiero na 7. lokacie. W miarę upływu dystansu pozycja biało-czerwonego ulegała znacznej poprawie, a po kolejnych 100 metrach był on już na prowadzeniu. Na ostatnim odcinku Świtkowski stoczył wyrównany pojedynek z Japończykiem Dalyą Seto, który minimalnie o 0,18 sekundy przegrał.

Dzięki dobremu czasowi w eliminacjach, Świtkowski zostanie rozstawiony na bardzo dobrym 5. torze podczas popołudniowego półfinału. Polak popłynie w pierwszej serii, a jej start zaplanowano na 18:04 polskiego czasu.

W eliminacjach z fantastycznym rezultatem 1:53.71 zwyciężył Węgier Laszlo Cseh. Tuż za nim uplasował się Viktor Bromer z Danii, który jako drugi zszedł poniżej granicy 1:55 (1:54.47)

Szczegółowe wyniki eliminacji 200 metrów stylem motylkowym znajdziecie TUTAJ.