Strona główna Pozostałe Pływanie Pływackie MŚ: Dwie polskie sztafety z awansem na igrzyska olimpijskie!

Pływackie MŚ: Dwie polskie sztafety z awansem na igrzyska olimpijskie!

0
źródło: www.zimbio.com

Już podczas pierwszej sesji porannej pływackich mistrzostw świata, rozgrywanych w Kazaniu dwie polskie sztafety 4×100 metrów stylem dowolnym osiągnęły bardzo dobre rezultaty. Już dziś wiemy, że zarówno żeńska, jak i męska czwórka dzięki zajętym pozycjom pojedzie w przyszłym roku na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro, a dzisiejszego popołudnia męska ekipa powalczy dodatkowo o medale na czempionacie w Rosji. 

Startujący w składzie Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Hołub i Konrad Czerniak osiągnęli bardzo wartościowy rezultat 3:15.18 min., który zaledwie o kilka setnych sekundy odbiega od aktualnego rekordu kraju Polaków. Czas ten dał biało-czerwonym 7. miejsce oraz zagwarantowany udział w popołudniowym finale, w którym wystartuje osiem najlepszych ekip.

Zwyciężyli Rosjanie (3:12.46), przed Brazylijczykami (3:13.99) i Włochami (3:14.44), a w finale oprócz biało-czerwonych zobaczymy jeszcze Francuzów, Japończyków, Kanadyjczyków oraz Chińczyków. Sensacją jest brak w najlepszej “8” Amerykanów, którzy ex equo z Niemcami zajęli 11. miejsce z czasem 3:16.01. Przed nimi w czołowej “10” zmieścili się jeszcze Belgowie oraz Brytyjczycy.

Nasze panie płynące w składzie Katarzyna Wilk, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk oraz Anna Dowgiert przez cały dystans swojego biegu plasowały się w okolicach 7. lokaty. Stawka była jednak niezwykle mocna, a czas uzyskany przez biało-czerwone 3:40.89 był gorszy dodatkowo od zaledwie pięciu ekip. To wszystko złożyło się na fakt, że Polki zajęły 12. miejsce w ogólnej klasyfikacji i jako ostatnie zakwalifikowały się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich na tym dystansie.

W finale rywalizacji sztafet pań zaprezentują się reprezentacje USA, Australii, Holandii, Szwecji, Kanady, Chin, Włoch oraz Francji.

Jeszcze dziś podczas pływackiej sesji popołudniowej na kazańskich basenach pojawią się m.in Wojciech Wojdak oraz Konrad Czerniak. Ten pierwszy około 16:40 polskiego czasu powalczy o medale na 400 metrów stylem zmiennym, do którego zakwalifikował się z 4. rezultatem. Czerniaka czeka z kolei walka o finał sprinterskiej rywalizacji na 50 metrów motylkiem i na pływalni pojawi się około 18:05 polskiego czasu. Finał męskiej rywalizacji w sztafecie 4×100 metrów zaplanowano ok. godziny 19:00.

Komentarze