Pływackie MŚ: Niezły występ męskiej sztafety w finale!

2 sie 2015, 20:21

Bardzo dobry rezultat podczas pływackich mistrzostw świata w rosyjskim Kazaniu osiągnęła polska sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym. Polacy finiszowali z 5. wynikiem i ulegli tylko pływackim potęgom Francji, Rosji, Włoch i Brazylii.

Nasza reprezentacja, podobnie jak w biegu eliminacyjnym wystąpiła w składzie Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Hołub oraz Konrad Czerniak. Polacy przez większość dystansu trzymali się w końcówce stawki w okolicach 7. lokaty, ale fenomenalna końcówka Konrada Czerniaka wywindowała ich o dwie lokaty wyżej, dając także nowy rekord Polski na tym dystansie – 3:14.12!

Zwyciężyli Francuzi, którzy praktycznie od startu do mety nadawali bardzo katorżnicze tempo, które w końcówce dało im czas 3:10. 74 i złoty medal. Na podium zmieścili się także Rosjanie (3:11.19) oraz Włosi (3:12.53).

Dzisiejszy dzień oprócz 5. miejsca naszej sztafety przyniósł kilka bardzo dobrych innych rezultatów. Fenomenalnie na sprinterskim dystansie 50 metrów motylkiem spisuje się Konrad Czerniak, który z 4. czasem awansował do jutrzejszego finału i z pewnością powalczy o medale, gdyż miejsca 2-4 zamknęły się w 0,03 sekundy! Także bardzo dobre 6. miejsce w finale 400 metrów stylem dowolnym zajął Wojciech Wojdak. Już sam awans to finału był dużym sukcesem pływaka Unii Oświęcim, a zajęcie w nim 6. miejsca tylko przypieczętowało spory sukces biało-czerwonego.

Czytelnikom Polski-sport.pl polecamy również: Rekord Polski i awans do finału Konrada Czerniaka!