Pływackie MŚ: Radosław Kawęcki vice-mistrzem świata!

7 sie 2015, 17:03

Radosław Kawęcki po świetnym wyścigu przypłynął na 2. miejscu w finale 200 metrów stylem grzbietowym i zdobył srebrny medal pływackich mistrzostw świata w Kazaniu! Polak uległ tylko Mitchellowi Larkinowi z Australii, a na najniższym stopniu podium zmieścił się jeszcze Rosjanin Evgeny Rylov.

Zdecydowaną lepszą częścią dystansu dla 23-letniego Kawęckiego było drugie 100 metrów, podczas których biało-czerwony przesunął się z ostatniej na drugą pozycję! Polak, płynący na drugim torze rywalizację rozpoczął spokojnie, a rywali dochodził świetnie przyspieszając w dalszej części długości basenu.

Kawęcki osiągnął na mecie czas 1:54.55 i o niespełna sekundę przegrał złoty medal z Autralijczykiem Mitchellem Larkinem (1:53.58). Pływak z Antypodów przez całą długość dystansu trzymał się w czubie stawki, a po świetnej końcówce nie dał szans pozostałym rywalom. Brąz powędrował do zawodnika gospodarzy Evgenego Rylova, który kończył 200 metrów w czasie 1:54.60.

To już trzeci krążek biało-czerwonych na tegorocznych MŚ w Kazaniu. Oprócz dzisiejszego srebra popularnego “Kawy” na koncie Polaków znajdują się jeszcze dwa brązy zdobyte przez Jana Świtkowskiego i Konrada Czerniaka.