Pływackie MŚ: Radosław Kawęcki z awansem do finału!

6 sie 2015, 18:19

Radosław Kawęcki po południowym półfinale zakwalifikował się do finału 200 metrów stylem grzbietowym podczas pływackich MŚ w Kazaniu. Polak w swej serii wyścigowej zajął 4. miejsce i z takim czasem wszedł do finałowej rywalizacji.

Polak przepłynął dystans w 1:55.54 i finiszował tuż za podium w 2. serii półfinałowej. Zdecydowaną lepszą częścią Polaka były pierwsze 100 metrów, po których wypływał na zdecydowanym prowadzeniu. W miarę upływu czasu kolejne “50” w wykonaniu 23-latka z Głogowa były wolniejsze, przez co zaczął tracić także pozycje.

Na mecie biało-czerwonego wyprzedzili Mitchell Larkin z Australii (1:54.29), Ryan Murphy z USA oraz Chińczyk Xu Jiayu. Ex equo na 4. miejscu z Kawęckim uplasował się Rosjanin Evgeny Rylov.

Jutrzejszy finał z udziałem Polaka rozpocznie się około 16:40 polskiego czasu. Niezłą gratką dla polskich kibiców pływania będą też z pewnością eliminacje 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn, w których wystąpią Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak. Ten drugi typowany jest w ścisłym gronie do zdobycia medalu.