ME w pływaniu: Polacy nadal bez medalu

19 maj 2016, 21:02

Jan Świtkowski zajął czwarte miejsce w finale 200 metrów stylem motylkowym, a Tomasz Polewka był siódmy na 50 m. stylem grzbietowym.

Świtkowski do dzisiejszego finału awansował uzyskując czwarty czas eliminacji i takie same miejsce zajął w wyścigu finałowym. Polak uzyskał czas 1:56.22. Zwyciężył Węgier Laszlo Cseh, który ustanowił nowy rekord mistrzostw Europy- 1:52.91. Na drugim miejscu finiszował Duńczyk Victor Bromer. Trzecie miejsce zajął Tamas Kenderesi.

Tomasz Polewka w finale popłynął wolniej niż we wczorajszym półfinale i ostateczni z czasem 25.03 zajął ex aequo siódme miejsce. Złoty medal zdobył Camille Lacourt- 24.77 Drugie miejsce zajął Richard Bohus, a trzecie Grigory Tarasevich.

W sesji wieczornej startował jeszcze jeden reprezentant Polski. Kacper Majchrzak uzyskał 13. czas półfinałów i nie awansował do finału 100 metrów w stylu dowolnym.