Po dwóch słabych meczach Jeremy Sochan błysnął na parkiecie NBA

9 lis 2023, 08:47

Drużyna San Antonio Spurs po raz kolejny schodziła pokonana z parkietu NBA. Tym razem podopieczni Gregga Popovicha przegrali 105:126 na wyjeździe z New York Knicks. Dla polskich kibiców pocieszeniem może być fakt, że najlepiej w drużynie gości spisał się Jeremy Sochan, który zdobył aż 16 punktów.

Sochan najlepszym zawodnikiem Spurs w Nowym Jorku

Ostatnie dni nie były łatwe dla polskiego koszykarza. Jeremy Sochan rozegrał dwa naprawdę słabe spotkania przeciwko Toronto Raptors i Indiana Pacers. Na parkiecie legendarnego nowojorskiego Madison Square Garden 20-latek spisał się jednak bardzo dobrze. Na pozycji rozgrywającego grał w szybszym tempie, rzucał z dystansu i nie bał się wejść pod kosz.

Ostatecznie Polak mecz przeciwko New York Knicks zakończył, mając na koncie aż 16 punktów. Dla Jeremy’ego Sochana to najlepszy wynik w tym sezonie. Wcześniej dwukrotnie udało mu się zdobyć po 14 oczek. Na jego ostatni dorobek złożyło się: 7 z 12 rzutów z gry, w tym 2 z 4 trójek. Polak w nocy ze środy na czwartek zanotował także 6 zbiórek oraz 5 asyst i ani jednej straty. Łącznie na boisku Sochan spędził 29 minut.

Po ośmiu meczach sezonu średnie polskiego zawodnika to 9,4 punktu, 5,3 zbiórki i 4,6 asysty. W porównaniu z poprzednim sezonem oznacza to, że Sochan trochę gorzej punktuje (było 11), ale trochę więcej asystuje (2,5), co jest następstwem zmiany jego pozycji na boisku.

Dobra postawa naszego zawodnika nie przełożyła się na końcowy rezultat. Spurs przegrali mecz 105:126 i legitymują się bilansem trzech zwycięstw i pięciu porażek. Przez to zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli Konferencji Zachodniej NBA. Szansę na poprawę swoich notowań dostaną w nocy z piątku na sobotę, kiedy to zmierzą się z Minnesotą Timberwolves.