Podsumowanie 4. kolejki ORLEN Ligi

12 lis 2016, 17:46

Za nami już 4. kolejka kobiecych rozgrywek ORLEN Ligi. Zdecydowanie najciekawszy mecz odbył się w Rzeszowie pomiędzy Developers SkyRes a Chemikiem Police.

Podsumowanie 4. kolejki:

Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (26:24, 25:18, 25:16)
Set zakończony w trzech setach. Zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na pewno mogą żałować pierwszego seta którego przegrały na przewagi 26:24. W kolejnych dwóch partiach Budowlane szybko rozprawiły się z przeciwniczkami.

Legionovia Legionowo – PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)
Druga partia okazała się najlepszą z trzech. Do wyniku 21:21 był remis po czym Legionovia zdobyła kilka punktów pod rząd i zwyciężyła. Podłamane dziewczęta z Piły nie zdołały zdobyć ani seta w spotkaniu.

Developers SkyRes Rzeszów – Chemik Police 2:3 (24:26, 16:25, 25:23, 25:21, 12:15)
Zdecydowanie najciekawszy mecz całej kolejki. Choć mogło się spodziewać trzech w miarę łatwych setów, to zawodniczki z Rzeszowa walczyły jak lwice i przegrały dopiero po tie-breaku. W meczu kontuzji nabawiła się zawodniczka Chemika Police – Anna Werblińska (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Giacomini Budowlani Toruń – Impel Wrocław 0:3 (23:25, 17:25, 18:25)
Budowlane Łódź powalczyły tylko w pierwszej partii spotkania. Kolejne sety szybko padły łupem wrocławianek.
Giacomini Budowlani Toruń – Atom Trefl Sopot 0:3 (20:25, 15:25, 20:25)
Sopocianki zgarnęły całą pulę punktową. Budowlane Toruń nie stawiały zbytniego oporu w spotkaniu.
ŁKS Commercecon Łódź – Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 19:25, 16:25)
W 4. kolejce doszło do derbów Łodzi. Lepsze okazały się Budowlane, które awansowały na pozycje lidera ORLEN Ligi
BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (15:25, 21:25, 23:25)
Zawodniczki MKS-u Dąbrowy Górniczej w trzech setach wygrały z dziewczętami z Bielska-Białej. Najbardziej zacięta okazała się trzecia partia, ale Dąbrowa Górnicza wróciła do domu z tarczą i kompletem punktów.