Podsumowanie 5. kolejki Superligi mężczyzn

2 paź 2016, 08:49

Za nami kolejna runda rozgrywek panów. Zaczęła się w środę, gdzie pewnie wygrały zespoły z Zabrza i Puław. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Tego samego dnia Pogoń Szczecin uległa mistrzom Polski. Natomiast w weekend odbyły się kolejne trzy spotkania, których podsumowanie można znaleźć poniżej.

Wybrzeże Gdańsk – Chrobry Głogów 26:28 (15:11)

Gospodarze byli faworytami w tym spotkaniu i to oni prowadzili w pierwszej części meczu. Różnica wynosiła 3-4 bramki, a liderem w ataku był Kondratiuk. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:11. W drugiej części gra była bardziej zacięta, ale sprytem wykazywali się gdańszczanie i to oni nadal byli na prowadzeniu. Sytuacja zaczęła się zmieniać na kwadrans do końca starcia.Obie drużyny zaczęły grać nerwowo, ale głogowianom udało się ugrać bramkę kontaktową w 50. minucie. Zespoły zaczęły rzucać na przemian, a na trzy minuty na do końca, Krzysztofik dał Chrobremu prowadzenie. Miejscowi nie odpuszczali, lecz goście dwukrotnie trafili w ostatnich sekundach i to Chrobry Głogów triumfował.

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:26 (13:13)

Mecz od pierwszych minut był wyrównany i wynik oscylował wokół remisu. Jednak po dobrych akcjach Kużdeby i Moryto to gospodarze wyszli na trzybramkową przewagę. Po chwili znakomitymi interwencjami popisywał się bramkarz gości Banisz. Piotrkowianin nie odpuszczał, ale trafiał rzadziej od rywala. Ostatnie minuty pierwszej części były zażarte i połowa zakończyła się remisem. W drugiej na prowadzenie wyszli przyjezdni, lecz nie trwało to długo i po bramkach Moryto oraz Bartczaka jedno “oczko” zapasu mieli lubinianie. Ich gra zaczęła się jednak psuć i goście przejęli kontrolę. Sukcesywnie budowali przewagę, ale w ostatnich minutach Zagłębiu udało się złapać kontakt. Pomimo tego, to goście wygrali z dwubramkową różnicą.

SPR Stal Mielec – KPR Gwardia Opole 23:31 (14:11)

Na początku starcia opolanie szybko objęli prowadzenie. Stal jednak nie odpuściła i bramki zaczęły padać na przemian. W ekipie miejscowych dobrze spisywał się Krygowski, a w Gwardii Bąk. W 9. minucie gola kontaktowego zdobył Kawka, ale gościom ponownie udało się “odjechać”. Kapitalnie radzili sobie bramkarze obu drużyn, ale ich koledzy w polu popełniali sporo błędów. Pomimo tego, na przerwę po pierwszej połowie to mielczanie schodzili z niewielką przewagę. Na początku drugiej części osiem bramek z rzędu zdobyli goście i całkowicie zdominowali Stal. Goście z Opola zdobyli aż 20 bramek. Natomiast miejscowi jedynie dziewięć i ta postawa poskutkowała tym, że przegrali mecz.

KPR Legionowo – Orlen Wisła Płock 22:33 (13:16)